• 2019.10.03 Jesienny spacer klasy 2 b i 3 a

• W dniu 3 października klasa 2b i 3a wybrały się na jesienny spacer w poszukiwaniu darów jesieni.

Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego, podziwianie pory roku jaką jest jesień.

Taki spacer to czysta przyjemność: bezpieczna nauka i zabawa.

• 2019.10.03 Plener malarski SIELSKIE KLIMATY - XIV edycja

• W dniu dzisiejszym grupa uczniów z Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie wzięła udział w pikniku malarskim zorganizowanym przez katowickie Liceum Plastyczne (PLSP Katowice).

Złota polska jesień, która okazała się chłodnym ale słonecznym dniem zawitała do naszych prac. Kolorowe drzewa, stare chałupy  i słońce - oto co nas dzisiaj inspirowało!

Uczestnikami imprezy byli uczniowie klasy 2,5,6 i 7.

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej.

Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

• 2019.10.02 V rajd Integracyjny Dwójki

• W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie mogli wziąć udział w rajdzie Promnice - Paprocany. Na mecie czekał poczęstunek: kiełbaski, chleb, herbata oraz gry i zabawy.

Wszyscy się świetnie bawili, a deszcz zaczął padać dopiero po naszym powrocie do szkoły!

• 2019.10.01 - Spektakl muzyczny pt. "Alicja w krainie czarów"

• Pierwszego dnia października klasa 1B i 2 A odwiedziła Chorzowskie Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl muzyczny pt. "Alicja w krainie czarów" w wykonaniu Dziecięcego Studia Teatralnego „Zwierciadło” w reż. Ewy Skowiery.
            Pewnego upalnego dnia Alicja zauważyła Białego Królika w ubraniu, niosącego zegarek kieszonkowy. Pobiegła za nim w głąb nory i spadła wprost do Krainy Czarów. W tym magicznym miejscu wszystko jest na opak. Alicja spotkała tam Mysz, Kota, Susła, Zwariowanego Kapelusznika, który ma bzika na punkcie czasu. W tym zaczarowanym świecie wszystkie zwierzęta mówią. Dzieci grają w maskach, dużo tańczą i śpiewają. Na uwagę zasługują też piękne kostiumy, ciekawa scenografia i piękne wykonania piosenek.

Przedstawienie wywołało dużo pozytywnych emocji, było pięknie i kolorowo! Udało się nawet wejść na scenę i wykonać wspólne zdjęcie z Królikiem :)

• 2019.09.27 Zwiedzamy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

• W piątek 27.09 uczniowie klasy 2b i 3a wybrali się do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Po przyjemnym, jesiennym spacerze przywitało nas bardzo nowoczesne muzeum. Obejrzeliśmy film, który pokazał nam sytuację ludzi mieszkających na Śląsku w czasach powstań śląskich. Dostaliśmy karty do głosowania i wzięliśmy udział w plebiscycie. Poznaliśmy zarys historii Polski, zobaczyliśmy jak wygladali, w co się ubierali i jak mieszkali Ślązacy dawniej.

Odwiedziliśmy drukarnię, szkolną klasę, zobaczyliśmy broń, której używano w powstaniach. Próbowaliśmy znaleźć swoich przodków wśród powstańców, a na koniec przejechaliśmy się tramwajem po śląskich miastach.

Gdy skończyliśmy zwiedzać, poszliśmy do ogrodu przy muzeum na jesienny piknik. Każdy poczuł się dumny z tego, że jest Ślązakiem i Polakiem.