• 2022.11.21 Laureaci Miejskiego Konkursu ''Mój Chorzów'' Edycja XXII
     • 2022.11.21 Laureaci Miejskiego Konkursu ''Mój Chorzów'' Edycja XXII

     • Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i udział w dwudziestym drugim już konkursie „Mój Chorzów”. Dotarły do nas przepiękne pracy plastyczne, z którym z dużym trudem wybrano te najciekawsze i najlepsze.  Żałujemy, że nie możemy nagrodzić wszystkich, ale środki finansowe na to nam nie pozwalają. Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych pomysłów na pokazanie naszego miasta!

      W tegorocznym konkursie udział wzięło 153 uczniów. Uczniowie młodsi z klas 0-III konkurowali w kategorii plastycznej. Ich zadaniem było przygotowanie pracy płaskiej z wykorzystaniem dowolnych środków przedstawiającej ciekawe miejsce/miejsca w naszym mieście. Uczniowie klas IV-VI konkurowali w kategorii pracy fotograficznej, której temat zbieżny był z tematem prac plastycznych.

      W konkursie udział wzięły liczne przedszkola (P. 23, P. 27, P. 6, P. 25, Przedszkole Integracyjne nr 16, Przedszkole Integracyjne nr 12, P. 3, P. 7, P.13, P. 18, P. 8, P. 17, P. 5). Również uczniowie chorzowskich  szkół podstawowych  dostarczyli wiele prac plastycznych ( SP 2, SP 10, SP 12, SP 13, SP 21, SP 25). W sumie 13 placówek przedszkolnych oraz 6 szkół podstawowych.

      Zdecydowanie najliczniejsze były prace plastyczne. Prac fotograficznych złożono jedynie jedenaście. Ze względu na brak chętnych spoza Szkoły Podstawowej nr 2 do udziału w konkursie wiedzowym zrezygnowano z jego przeprowadzenia.

       

      Postanowiono nagrodzić prace niżej wymienionych uczniów.

       

      W kategorii prac plastycznych przyznano nagrody:

      I m. Hanna Pander - Szkoła Podstawowa nr 2

      II m. Maria Jarosz - Przedszkole nr 23

      II m. Natalia Lizurek - Przedszkole nr 27

      II m. Paulina Kiołbasa Szkoła Podstawowa nr 10

      III m. Kamila Watrak – Szkoła Podstawowa nr 13

      III m. Zuzanna Rokosz – Szkoła Podstawowa nr 21

       

      oraz wyróżnienia:

      Amelia Kawalska - Przedszkole nr 6

      Miron Yemeliantsen - Przedszkole nr 25

      Natalia Rudkowska  - Szkoła Podstawowa nr 2

      Szymon Nierychło - Przedszkole Integracyjne nr 16

      Paulina Nowak - Szkoła Podstawowa nr 12

      Natalia Turkowska – Przedszkole nr 27

      Natalia Kopyciok - Szkoła Podstawowa nr 12

      Szymon Szymczyk - Szkoła Podstawowa nr 12

      Antoni Janosik - Przedszkole Integracyjne nr 12

       

       

      W kategorii prac fotograficznych:

      I m. Mateusz Bem - Szkoła Podstawowa nr 2

      Wyróżnienie:

      Antoni Szulc Szkoła – Szkoła Podstawowa nr 2

       

      Korzystając z dofinansowania Urzędu Miasta Chorzów oraz sponsorów prywatnych w sumie nagrodzono 17 osób. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w galerii chorzowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej.

      Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2, przy ul. Sportowej 4 od  środy 23 listopada.

    • 2022.11.16 Dyktanda na mundial
     • 2022.11.16 Dyktanda na mundial

     • Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Portal edukacyjny www.dyktanda.pl daje taką możliwość, przygotował bowiem konkurs dla kibiców! 

      Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy fan piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje prace można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

      Następnie, dzień przed każdym meczem polskiej reprezentacji, rozgrywany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry. 

      Zarówno za przygotowanie dyktanda, jak i za poprawne rozwiązanie, organizator przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do świętowania mistrzostw świata również w takiej formie!

      Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

      Z wyrazami szacunku Zespół Dyktanda.pl 

    • 2022.11.11 Pasowanie na czytelnika
     • 2022.11.11 Pasowanie na czytelnika

     • W zeszłym tygodniu uczniowie klas Ia i Ib zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Wyśmienicie poradzili sobie z pytaniami, na które musieli odpowiedzieć.

      Wiedzą jak zachować się w bibliotece, jak wypożyczyć i oddać książkę, jak o nią dbać. Znają już wiele bajek i ... wspaniale przeczytali wierszyk "Książkowe abecadło", dowodząc tym samym, że nadszedł czas, by zacząć wypożyczać książki i rozpocząć przygodę z samodzielnym czytaniem.

      Podczas uroczystości towarzyszył nam biblioteczny Miś, który od dziś zasiada w kąciku z książkami dla najmłodszych dzieci.

      Wraz z panią bibliotekarką wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy, zakładki i prezenty dla rodziców i dzieci, w postaci książek do wspólnego czytania.

      Do czego Was drodzy Rodzice bardzo zachęcamy!

    • 2022.11.10 Warsztaty ceramiki - Ozdoby świąteczne...
     • 2022.11.10 Warsztaty ceramiki - Ozdoby świąteczne...

     • ... i nie tylko.

      Uczniowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie wzięli udział w kolejnych warsztatach ceramicznych.

      Tym razem panowały świąteczne klimaty. Dzieci  wykonały małą rzeźbę "Choinka" oraz prace płaskie "Stroik" i zawieszki na choinkę.   

      Wszyscy pracowali w dużym skupieniu, czas minął jak zwykle za szybko.

       

    • 2022.11.10 Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
     • 2022.11.10 Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

     • ,,My , pierwsza brygada", Hymn Polski", ,,Rota" i inne pieśni patriotyczne rozbrzmiewaly 10 listopada w czasie akademii przygotowanej przez P. Katarzynę Szychowską wraz z klasą 8b, z okazji Święta Niepodleglosci.

      Te tak ważne dla wszystkich Polakow utwory przeplatane były wierszami i wzmiankami o najważniejszych dla historii i naszej niepodleglosci faktach. ,,Naród, który traci pamięć przestaje być narodem, staje się jedynie zbiorowiskiem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium."- Józef Pilsudski

      O godz. 11.11 cała Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu 2022".

    • 2022.11.09 Szkolny Skills Challenge
     • 2022.11.09 Szkolny Skills Challenge

     • Dzisiejszego dnia dziewięcioro naszych uczniów reprezentowało Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie na Szkolnym Skills Challenge  – turnieju sprawnościowego dedykowanego dzieciom ze szkół podstawowych organizowany przez Fundację Marcina Gortata wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki na terenie całego kraju. 

      Podczas zawodów uczniowie zmagali się na specjalnie stworzonym torze przeszkód, który musieli pokonać w jak najkrótszym czasie .

      Najlepszy wynik wśród dziewcząt uzyskała Kinga z klasy 5A , natomiast wśród chłopców najszybszy był Grzegorz z klasy 4B. Gratulacje!

    • 2022.11.07 Sukces naszego ucznia w łyżwiarstwie figurowym
     • 2022.11.07 Sukces naszego ucznia w łyżwiarstwie figurowym

     • Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie ma przyjemność poinformować, że uczeń klasy 2a Marcel - wywalczył kolejny puchar do swojej kolekcji.

      Tym razem I miejsce w zawodach ogólnopolskich o " Puchar Ziemi Oświęcimskiej".

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • 2022.11.03 Klub miłośników dinozaurów
     • 2022.11.03 Klub miłośników dinozaurów

     • Z przyjemnością informujemy, że pierwszy miesiąc zajęć dla Miłośników Dinozaurów w Szkole Podstawowej nr 2 w Chorzowie za nami.

      W październiku wykonaliśmy dino opaski, robiliśmy plakaty w grupach z najważniejszymi dino faktami, sprawdzaliśmy jaki dinozaur wykluje sie nam z jaja.

      Oprócz tego graliśmy w dinozaurowe memory i sprawdzaliśmy swoją wiedzę w quizach.

      Wiemy już jak długo dinozaury żyły na świecie, jakie są dowody naukowe na istnienie tych stworzeń, kto to jest i czym zajmował się paleontolog, dlaczego dinozaury wyginęły.

      Kolejny miesiąc dino zadań przed nami:-) 

    • 2022.11.03 Projekt ''Świetliczaki na tropie kolorów Świata''
     • 2022.11.03 Projekt ''Świetliczaki na tropie kolorów Świata''

     • Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie przystąpiła po raz kolejny do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie kolorów Świata".

      Tym razem będziemy poznawać kontynenty. Uczniowie odwiedzą Dolinę Muminków, nauczą się europejskich powitań, poznają historię najfajnieszych klocków Świata- Lego, a także, zapoznają się z twórczością różnych malarzy. To tylko niektóre z zadań, które czekają na nas w tym roku szkolnym. Podobnie jak w roku ubiegłym projekt będzie realizwany w ramach zajęć świetlicowych

      Wszystkie Świetliki zapraszamy do wspólnej zabawy:-)

    • 2022.10.28 Dzień postaci z bajek
     • 2022.10.28 Dzień postaci z bajek

     • W Szkole podstawowej nr 2 w Chorzowie pojawiły się księżniczki, Kot w butach, Diabolina, Harry Potter, Indianki, elfy, kowboje, rycerze i inni baśniowi bohaterowie.  Maszerowali 28 października korytarzami ,, Dwójki".

      To był niezwykły dzien, bo zespoły klasowe IV - VIII stanęły przed koniecznością wyboru 3 najładniej, najbardziej oryginalnie przebranych osób.

      Musicie przyznać, ze zadanie to niełatwe. Wszystkie klasy brały udział w rywalizacji miedzyklasowej.

      I miejsce zajęła klasa IV a, drugie kl. Vb, a trzecie kl.IV b.

      Więcej zdjęć możecie zobaczyć na naszym szkolnym dysku: https://drive.google.com/.../1-BOcPAj...

     • 2022.11.02 Koło TI

     • W Szkole Podstawowej nr 2 w Chorzowie ruszyło szkolne koło zainteresowań o tematyce nowych technologii informacyjnych.

      Na pierwszych zajęciach uczniowie z klas 1-3 poznali tajniki wirtualnego ozobota oraz samodzielnie programowali ścieżki i czynności, które wykonywał robot. Stworzyli również własną kodowankę.

      Na dodatkowych zajęciach informatycznych nie brakuje uśmiechu, rozrywki, a zarazem edukacji:-)

      Zobaczcie sami!

    • 2022.11.02 Projekt ''Dotknij, poczuj, zobacz''
     • 2022.11.02 Projekt ''Dotknij, poczuj, zobacz''

     • W obecnym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz".

      Głównym jego założeniem jest rozbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.

      W ramach projektu dzieci wykonały już swoje pierwsze eksperymenty : meduza w butelce, wulkan oraz tęcza skittles:-)

    • 2022.10.29 Akcja ''Szkoła Pamięta''
     • 2022.10.29 Akcja ''Szkoła Pamięta''

     • W ramach ministerialnej akcji „Szkoła pamięta 2022” uczniowie SZkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie odwiedzili ważne miejsca związane z historycznymi wydarzeniami naszego miasta i zapalili znicze.

    • 2022.10.25 Spotkanie z lekturą
     • 2022.10.25 Spotkanie z lekturą

     •  

      25 października klasa 3a Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie wybrała się do Biblioteki Miejskiej na kolejne spotkanie z lekturą.

      Tym razem miała okazję bliżej poznać perypetie szóstki sprytnych i samodzielnych dzieci o niezwykłej wyobraźni, mieszkającej w szwedzkiej osadzie. "Dzieci z Bullerbyn", to jedna z najpopularniejszych powieści dla dzieci.

    • 2022.10.24 Zdrowie na talerzu
     • 2022.10.24 Zdrowie na talerzu

     • Klasy drugie przygotowywały niedawno zdrowe sałatki. 

      Na zajęciach dzieci przypominały sobie, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

      Zwieńczeniem tematu było wykonanie pracy pt. "Warzywa na talerzu".

    • 2022.10.23 Sukces wokalny Aurelii
     • 2022.10.23 Sukces wokalny Aurelii

     • Wspaniały sukces Aurelii z 8B Na Wielkopolskim Paradise 22 w Ostrowie Wielkopolskim Aurelia wspaniale  reprezentowała naszą szkołę i zdobyła II  miejsce w kat. wiekowej 10 - 13 lat .

      Należy podkreślić, że Aurelia regularnie uczestniczy w zajęciach śpiewu i ciągle rozwija swój niesamowity talent Gratulujemy!!!

      O konkursie: https://kurierostrowski.pl/2022/11/10/ii-miedzynarodowy-festiwal-wokalny-w-mdk/

    • 2022.10.20 Zwiedzamy Sztolnię Królowa Luiza
     • 2022.10.20 Zwiedzamy Sztolnię Królowa Luiza

     • 20 października klasy 2a, 2b i 3a wybrały się na wycieczkę do Sztolni Królowa Luiza.

      Dzieci z zainteresowaniem i zachwytem zwiedzały podziemne korytarze.

      Miały okazję zobaczyć i usłyszeć pracę ogromnych maszyn, odbyć podróż podziemną kolejką oraz przekonać się, jak ciężka jest praca górnika.

      Zobaczyły także.... przemykającego w ciemnościach kopalni skarbka :-)

    • 2022.10.13 Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek
     • 2022.10.13 Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek

     • W dniu 13 października klasa 5a wybrała się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

      Uczniowie mieli okazję, zobaczyć 30 gatunków zwierząt, pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów.

      Zajrzeć do Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej oraz doskonale razem bawić się na Placu Zabaw.

      Pogoda i humory dopisały!!!

    • 2022.09.25 Rajd Rowerowy
     • 2022.09.25 Rajd Rowerowy

     • W niedzielę 25 września odbył się 6 Chorzowski Rajd Rowerowy połączony z piknikiem z okazji 30-lecia MORiS Chorzów.

      Jak już stało się tradycją uczniowie klasy 3a z Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli w nim udział.

      Oprócz wysiłku, jaki trzeba było włożyć, aby pokonać niemały dystans oraz dobrej orientacji po naszym mieście, by dotrzeć do celu, czekało na nas wiele atrakcji i nagród.

      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej

    • 2022.09.19 Bezpieczna droga do szkoły
     • 2022.09.19 Bezpieczna droga do szkoły

     • W dniu dzisiejszym w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla najmłodszych uczniów.

      Policjanci w ramach działań " Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się z pierwszoklasistami i przeprowadzili spotkanie edukacyjne.

      Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      Funkcjonariusze przypominali dzieciom jak prawidłowo korzystać z drogi, przestrzegali przed możliwymi niebezpieczeństwami i doradzali jak unikać wypadków podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego należy używać elementów odblaskowych, szczególnie podczas jesiennych popołudniowych wypraw.

      Bezpieczeństwo naszych uczniów jest priorytetem także w drodze powrotnej do domu

 • Szkoła Podstawowa nr 2  im. Jana Pawła II w  Chorzowie    

   ul. Sportowa 4, 41-506 Chorzów 

  www.spnr2.pl       tel.:32 2411 653  

  brak danych