• 2024.03.21 Laureaci Konkursu ,,Powitanie Francji'' – ”Bonjour la France”

• Celem konkursu była promocja języka francuskiego, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i rozwijanie talentu plastycznego. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej Walizka pełna przygód – wakacje we Francji.

W ocenie prac zwrócono uwagę m.in. na pomysłowość, staranność wykonania i wartości artystyczne. Po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs jury postanowiło przyznać:

I miejsce – Oliwia Szuszkiewicz – Przedszkole nr 27 w Chorzowie

I miejsce – Katarzyna Dziemba – Przedszkole nr 3 w Chorzowie

II miejsce – Samira Gil – Przedszkole nr 12 w Chorzowie

III miejsce – Paulina Krain – Przedszkole nr 11 w Chorzowie

Ponadto przyznano również 6 wyróżnień:

Julia Masadyni – Przedszkole nr 27 w Chorzowie

Marta Ochudło – Przedszkole nr 12 w Chorzowie

Amelia Świętek – Przedszkole nr 29 w Chorzowie

Oskar Nurkiewicz – Przedszkole nr 19 w Chorzowie

Natalia Wiktor – Przedszkole nr 17 w Chorzowie

Marcel Czop – Przedszkole nr 17 w Chorzowie

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok :)

• 2024.03.06 Jak wyglądała Atlantyda?

• Jak wyglądała Atlantyda? Kto to wie? Grecki filozof Platon wspomniał o zaginionym lądzie i od tej pory twórcy wszystkich epok zadają sobie pytanie: jak wyglądała i jaki los spotkał mieszkańców?

Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie kl.5a, wykonując techniką kolażu wizje zatopionej Atlantydy.

• 2024.02.23 Wyróżnienie dla naszego nauczyciela

• Miła wiadomość dotarla do nas z Urzedu Marszalkowskiego, gdzie w piatek 23 lutego odbyło się coroczne spotkanie władz Wojewodztwa ze środowiskiem przewodnickim.

Spotkania takie są doskonałą okazją do dokonania podsumowań i oceny całorocznej działalności przewodnikow PTTK oraz wyróżnienia osob szczególnie zasłużonych dla turystyki w naszym wojewodztwie.

Podczas piatkowego spotkania - Dypolm Marszalka Wojewodztwa "Za zaslugi dla turystyki" otrzymał nasz nauczyciel - Robert Matusiak.

Robert Matusiak oprocz pracy w Planetarium i w naszej szkole, od blisko dwudziestu lat jest przewodnikiem turystycznym i od niedawna instruktorem przewodnictwa.

Serdecznie gratulujemy!

• 2024.03.02 Jesteśmy I drużyną w dzielnicy

• Nasi reprezentanci pierwszą drużyną w dzielnicy w siatkówce.

Zagrają w finale o mistrzostwo Chorzowa.  Wielkie brawa za serce i pot pozostawiony na boisku. Pokonali SP 37, SP 5 i SP 10.  Gratulujemy!!!

Warto wspomnieć również o dziewczynach które zajęły 3 miejsce :-)

• 2024.03.01 Mój Chorzów - wyniki konkursu

• Tegoroczny Miejski Konkurs „Mój Chorzów” organizowany przez naszą szkołę już po raz dwudziesty trzeci, odbył się pod hasłem „Moja huta”.

Temat konkurencji plastycznej nawiązywał do obchodzonego w ubiegłym roku jubileuszu 150-lecia Huty „Batory”. I mimo że organizatorom temat wydawał się nieco trudny, to okazało się, że dla chorzowskich dzieci przeniesienie realiów huty na papier nie stanowi żadnego problemu.

163 uczestników z pięciu przedszkoli i siedmiu szkół podstawowych wzięło udział w tej części konkursu. Powstały piękne, niepowtarzalne prace.

Jednak konkurs ma to do siebie, że ktoś musi zwyciężyć i tak w kategorii wiekowej klasy 0 – 3:

I miejsce – Zofia Landowska SP 18,

II miejsce – Wiktor Kaniasty Przedszkole nr 27

II miejsce – Miłosz Sumień SP 2,

III miejsce – Alan Miądowicz-Wojdała SP 10,

III miejsce - Agata Łapot SP 2,

III miejsce – Jan Frey SP 1,

a wyróżnienie otrzymują:

Zuzia Baran – Przedszkole nr 3

Franek Ryba – Przedszkole nr 25.

W kategorii wiekowej – klasy 4-6 przyznano:

II miejsce – Wiktoria Bajan SP 2

II miejsce – Nadia Gola SP 2

III miejsce Jan Witalis SP 12

III miejsce – Marta Kik SP 1

Wyróżnienie:

Oliwia Krzyk SP 12

Ewa Stroińska SP 12

Amelia Wyląg SP 2

Casper Kosałka SP 12

Starszym uczniom co roku proponujemy konkurs wiedzowy na temat historii naszego miasta. W 2024 roku rywalizowało 12 uczniów klas 7 i 8. Pierwszy etap, mający formę pisemną wyłonił piątkę finalistów, którzy 1 marca rywalizowali o miano zwycięzcy. Ostatecznie przyznano:

I miejsce – Szymon Byrczek

II miejsce – Berenika Afanasiew

III miejsce – Lena Horzela

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i upominki, co nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta Chorzów, Muzeum Hutnictwa oraz Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że za rok znów wspólnie pochylimy się nad kolejnymi atutami naszego miasta.

Odbiór nagród konkursu plastycznego w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2, przy ul. Sportowej 4, w godzinach 7-15 przez rodziców/opiekunów lub przedstawiciela szkoły/przedszkola od wtorku 5 marca.

• 2024.02.26 Pasowanie na czytelnika

• 26 lutego uczniowie klas I doczekali się Pasowania na czytelników biblioteki szkolnej.

Najmłodsi uczniowie wykazali się znajomością bajek i baśni, w tym braci Grimm i J.Ch. Andersena.

Potrafili powiedzieć do czego w życiu może przydać im się umiejętność czytania. Pochwalili się swoimi domowymi biblioteczkami, jak i znajomością wiersza Juliana Tuwima Abecadło!

Nikt nie miał wątpliwości, jak należy postępować z książką, szczególnie tą pożyczoną!

Pani dyrektor i pani bibliotekarce nie pozostawało nic innego, jak tylko za pomocą miecza księcia z bajki, pasować naszych milusińskich na pełnoprawnych czytelników biblioteki i wręczyć upominki, w tym książki dla uczniów i rodziców przygotowane specjalnie w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki.

Drodzy Uczniowie klas pierwszych!

Od dziś serdecznie Was zapraszamy do odwiedzin w naszym książkowym zaciszu.

Do zobaczenia w bibliotece!