• 2022.04.28 Dzień Śląski w ''Dwójce''

• 28 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śląski.

Zadaniem zespołów klasowych było przygotowanie i przedstawienie w ciekawy sposób informacji na temat wylosowanych miast.

Klasy pierwsze przybliżyły wiedzę o Chorzowie natomiast klasy drugie i trzecie zaprezentowały ciekawostki o miastach sąsiadujących. Najstarsze klasy przedstawiły historię województw graniczących.

Nie zabrakło przepysznych śląskich przysmaków, scenek, piosenek oraz kolorowych tradycyjnych strojów. Podczas wydarzenia towarzyszyło nam sporo emocji. Pojawił się uśmiech, humor, wzruszenie i ekscytacja. Każda klasa wywiązała się z zadania celująco. Wszyscy spisali się na medal.

Bardzo dziękujemy wychowawcom za koordynowanie i wspieranie swoich klas oraz rodzicom  - za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.

Wiecej zdjęć znajdą Państwo na szkolnym dysku.

• 2022.05.02 Laureaci konkursu ''Mój Chorzów''

• Ogłoszony w marcu konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie został zakończony w dniu 28 kwietnia 2022 r.

Do udziału zostali zaproszeni uczniowie chorzowskich szkół podstawowych i przedszkolaki

Dla klas 1-3 oraz grup przedszkolnych przeznaczona była kategoria plastyczna.
            Zadaniem uczestników było wykonanie pracy o tematyce związanej z rycerskim zakonem Bożogrobców. Udział wzięli przedstawiciele dwóch szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10) i siedmiu przedszkoli (Przedszkola o numerach: 1, 4, 6, 12, 17, 20, 29).

W tej kategorii nagrody przyznano:

• I m. Hanna Pander SP 2
            • I m.  Kuba Opoka Przedszkole nr 6
            • II m. Emilia Pawlik SP 2
            • II m. Kryspin Barwicki SP 10
            • III m. Filip Colik Przedszkole nr 17
            • III m. Michał Pytel Przedszkole nr 1
            • Wyróżnienie Iga Laxa Przedszkole nr 12

Dyplomy i nagrody dostarczono do placówek.

Dla uczniów starszych klas przewidziano konkurs wiedzowy dotyczący historii naszego miasta.

Gościliśmy reprezentantów trzech chorzowskich placówek (SP 2, SP 14, SP 34).

W czwartek 28 kwietnia odbył się etap pisemny, który z 15 uczestników wyłonił piątkę najlepiej przygotowanych uczniów.
            Od razu przystąpiliśmy do etapu ustnego, w którym uczestnicy zmierzyli się nie tylko z pytaniami ustnymi, ale i zadaniami praktycznymi urozmaicającymi rywalizację. Wszystkie zadania związane były oczywiście z historią Chorzowa. Pozostali uczniowie kibicowali swoim kolegom i koleżankom, mieli również możliwość udzielenia odpowiedzi na pytania, na które nie odpowiedzieli uczestnicy konkursu.

Ostateczna punktacja wyłoniła zwycięzców. Są to:

• I m. Zuzanna Jendrusiewicz SP 14
            • II m. Kamil Rataj SP 2
            • III m. Anna Kania SP 2
            • Wyróżnienia otrzymali:
              • ​​​​​​​Marta Bargiel SP 14
              • Maciej Mela SP 34

Dzięki dotacji z Urzędu Miasta Chorzów oraz prywatnym darczyńcom laureaci otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu wiedzowego – drobne upominki. Naszym uczniom z klas I-III wręczymy nagrody na apelu szkolnym.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział!

• 2022.04.25 Nasze matematyczne talenty

• Z radością informujemy, iż 18 uczniów z Edukacji wczesnoszkolnej przeszło do drugiego etapu VI edycji konkursu matematycznego "Puchacz Piotr".

Wszystkim uczestnikom pierwszego etapu gratulujemy i mamy nadzieję, że było to dla Was wspaniałe doświadczenie. 10 maja trzymamy kciuki za naszą 18.

• 2022.04.05 Laureatka konkursu ''Ozdoba wielkanocna z recyklingu''

• Jest Nam bardzo miło poinformować, że uczennica klasy 2b Natalia Rudkowska została wyróżniona w konkursie "Ozdoba wielkanocna z recyklingu".

Był to miejski konkurs plastyczno-techniczny organizowany przez SP5 w Chorzowie. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym uczniom za udział!