• 2023.02.21 Konkurs Pięknego Czytania

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania.

Każdą klasę mógł reprezentować jeden przedstawiciel. Ostatecznie w dniu finału rywalizowało ze sobą 10 osób.

Jury w składzie: Iwona Szczepaniak - polonistka, Justyna Holona - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Agnieszka Jawor - dyrektor szkoły, Małgorzata Pieniek - nauczyciel bibliotekarz jednogłośnie przyznały:

• Pierwsze miejsce -  uczennicy klasy 2A - Zuzannie S.

Zdecydowano, że pozostałym uczestnikom przyznane zostaną miejsca 2 ,3 i 4, gdyż poziom rywalizacji był wyrównany.

• Miejsce drugie:

Kamil J. kl. 1A

Piotr G. kl. 3A

Liliana L. kl. 3B

• Trzecie miejsce otrzymali:

Leonia P. kl. 4A

Magdalena K. kl. 4B

Julia G. kl. 6A

Krzysztof U. kl. 5B

• Czwarte miejsce przypadło w udziale:

Miłoszowi D. kl. 1A i Hannie B. kl. 2B.

Wszystkim należą się ogromne brawa za odwagę, udział i przygotowanie.

Jak można zauważyć uczniowie najmłodszych klas wyśmienicie poradzili sobie w rywalizacji ze swoimi starszymi kolegami.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

• 2023.02.07 Bal karnawałowy klas I - III

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas, w dniu 6 lutego. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie.

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Harrego Pottera, Batmana…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok

• 2023.01.30 Sukces naszego nauczyciela

• Miła informacja dotarła do nas z dalekiego Sanoka.

Otóż, w tym malowniczym mieście, odbywało się szkolenie stanowiące podstawę do rozpoczęcia procedury nadania uznanym w środowisku wieloletnim przewodnikom – uprawnień Instruktora Przewodnictwa. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komisja Przewodnicka Zarządu Głównego PTTK z Warszawy oraz Oddział PTTK i Koło Przewodników „Ziemia Sanocka”.

Po zakończeniu tegoż szkolenia, licznych zmaganiach i sprawdzianach, nasz sympatyczny nauczyciel Robert Matusiak uzyskał uprawnienia Instruktora Przewodnictwa Górskiego. Serdecznie gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia z tego wydarzenia.

• 2023.01.16 Sukces w łyżwiarstwie figurowym

• Kolejne zwycięstwo naszego ucznia klasy 2a, tym razem w Międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie figurowym EDGE CUP International figure skating competition 1st EDGE CUP.

Serdecznie gratulujemy Marcelowi!

• 2023.01.10 Wizyta w Mathriders

• Dzisiejszy dzień spędzony w Mathriders przez klasę 2a był trochę inny niż zwykle.

Dzieci uczyły się ręcznie szyć, nawlekać igłę i miały okazję szyć na maszynie.

Uczniowie spędzili czas pracowicie, ucząc się praktycznych rzeczy potrzebnych w życiu codziennym. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy