• Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego Precz ze smogiem

• Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na wizerunek i nazwę postaci promującej starania i walkę o czyste powietrze w Chorzowie.

W konkursie wpłynęło ponad 400 prac, z których jury wybrało pracę dwóch osób: jedną przedstawiającą postać i drugą nadającą postaci nazwę.

Postanowiono także przyznać kilka wyróżnień. Z naszej szkoły otrzymali je:- Patrycja Pogoda - SP nr 2- Franciszek Koczy - SP nr 2.

Organizatorzy bardzo dziękują za udział w konkursie i fantastyczne rysunki, które sprawiły, że Komisja konkursowa musiała się nieźle natrudzić podczas ich oceny.

• Podsumowanie pracy świetlicy szkolnej w II semestrze

• Świetlica szkolna była miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogli miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe.

Głównym celem działalności naszej świetlicy było zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy brały udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów.

W tym roku były to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, językowe, gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie brali udział też szeregu zabaw tematycznych.

Uczniowie mieli czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystali także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci miały również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci były zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęcano im dużo czasu.

Prace uczniów eksponowane były na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych.

Dzieci równie chętnie odrabiały prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służyli im pomocą w każdej chwili.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe na boisku szkolnym.

• 2020.10.17 ''Taniec Kwiatów''
      • 2020.10.22 Pasowanie pierwszoklasistów