• 2022.06.02  Parki narodowe Polski
          • 2022.06.02 Parki narodowe Polski

• Uczniowie klas trzecich wykonali plakaty przedstawiające wybrane parki narodowe w Polsce.

Dzięki temu poznali jeszcze więcej ciekawostek na temat historii parków oraz roślin i zwierząt tam żyjących.

Zaangażowane osoby zasługują na pochwałę tym bardziej, że było to zadanie dodatkowe, dla chętnych!

• 2022.05.31 Zabawy z Ozobotami

• 1b w ramach poniedziałkowych zajęć świetlicowych coraz bardziej zaprzyjaźnia się z ozobotami.

Dzieci układały trasy z wykorzystaniem puzzli a także z wykorzystaniem własnych pisaków i białych kartek z bloku.

Była potrzebna... tylko wyobraźnia i roboty ruszyły w drogę!

• 2022.05.24 Egzamin ósmoklasisty

• Czas egzaminów to dla wielu młodych ludzi wyzwanie, stres i konfrontacja z własną wiedzą.

Równocześnie to czas nadziei, skupienia i spełnienia marzeń o kolejnej szkole.

Nasi ośmioklasiści podjęli dzisiaj rękawicę i przepięknie ubrani na galowo uczestniczyli w pierwszym dniu egzaminów.

Powodzenia! Mocno ściskamy kciuki!

• 2022.05.12 Wspaniały występ! Gratulujemy!

• 12 maja 2022 roku klasa 7b z wychowawcą panem Andrzejem i klasa 2b z wychowawczynią panią Justyną zostały zaproszone na spektakl muzyczny ,, Czy śpiąca królewna?” .

Przedstawienie odbywało się w Miejskim Domu Kultury w Katowicach Szopienicach.

Powód zaproszenia była wyjątkowy. W prezentowanym spektaklu dwie główne role zagrały uczennice naszej szkoły-Aurelia Radecka z klasy 7b i Liliana Lenort z klasy 2b.

Obie dziewczynki wcieliły się w rolę tytułowej Królewny Liliana zagrała Królewnę w wieku szkolnym, a Aurelia już jako nastolatkę. Obie role były pięknie zagrane i nie tylko recytowane, ale również śpiewane, jak w musicalu.

Serdecznie gratulujemy obu młodym aktorkom, życzymy sukcesów scenicznych oraz dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile!

• 2022.05.06 Uroczysta akademia

• 6 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas starszych uhonorowali ten dzień wierszami, natomiast kl. 2a pięknie odśpiewała „Mazurka 3 Maja”. Była to także sprzyjająca okoliczność do kształtowania postaw patriotycznych młodzieży.

• 2022.04.22 Bal wiosenny

• Miała być zabawa andrzejkowa, potem bal karnawałowy. COVID zniweczył wszystkie plany.

Ale udało się! 22 kwietnia odbył się bal wiosenny dla uczniów klas 4-8. Ale to był bal!

Rozpoczął się polonezem, skończył belgijką. Jak przystało na prawdziwy bal, wybrano króla i królową balu.

Wyróżnionymi przez uczestniczących w balu zostali : Natalia Duży i Kamil Kuc