W dniu dzisiejszym do Społeczności Uczniowskiej zostali oficjalnie i uroczyście przyjęci uczniowie klasy 1 a.
Wszystkie Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie
2017.10.11 Pasowanie na ucznia klasy I
2017.10.10 Dzień prezesa
Dzień Prezesa - czyli promujemy kreatywność, integrację i zaangażowanie. Każda z klas od IV - do II Gim przedstawiała swój pomysł na biznes, a uczniowie wcielali się w pracowników przedsiębiorstwa klasowego. Było kolorowo, a niejednokrotnie i smakowicie.
Pojawiły się bowiem niezwykłe cukiernie, była również wytwórnia filmów połączona z kinem, firma zajmująca się sprzedażą telefonów, szkoła tańca, a także firma, o ile komisja dobrze zrozumiała, odsysająca głupotę z mózgów uczniów i wiele innych pomysłów. W ramach rywalizacji klas posypały się punkty, w których nie zabrakło bonusów za kulturalne zachowanie hojnie przyznawanych przez panią Dyrektor.
2017.10.05 Plener malarski "Sielskie Klimaty"
Po raz XII braliśmy udział w plenerze malarskim organizowanym przez Liceum Plastyczne w Katowicach. Od lat jest to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa poprzez wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych.
Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.
„Sielskie Klimaty" na stałe wpisały się w kalendarz jesiennych imprez Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie”. Pierwsza edycja pleneru odbyła się w 2004 roku.
Dzisiejsza impreza, pomimo niesprzyjającej aury cieszyła się dużym powodzeniem.
2017.10.02 I Rajd - Soszów
2 X 2017 odbył się pierwszy jesienny rajd "Dwójki" jako Szkoły Podstawowej. Naszym celem było schronisko Soszów w Wiśle. Pogoda dopisała i pomimo niewielkiego zmęczenia bawiliśmy się doskonale :-).
Pieczenie kiełbasek, gra w "ziemniaka" czy próba zumby przed turniejem szkolnym na wolnym powietrzu, wypełniały nam miło czas pobytu a przesympatyczna obsługa schroniska zapewniła nam bezpieczną i wesołą zabawę.
2017.09.30 Zawody integracyjne klas IV i VII
W czwartek klasa IV i klasy VII uczestniczyły w zawodach, które są już tradycją w naszej szkole. W ten szczególny dzień nowi uczniowie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie.
Część oficjalna rozpoczęła się na sali gimnastycznej przywitaniem przez p. Dyrektor Szkoły - Joannę Zabłocką i przysięgą, którą w imieniu poszczególnych klas złożyli ich przewodniczący.
Następnie reprezentanci klas wzięli udział w turnieju. Pierwszym zadaniem było odpowiedzenie na pytania związane z szkołą. Następne - odnalezienie słowa "Klucz" w rozsypance literowej. Potem wszystkie klasy zostały zmierzone. I wreszcie: przy głośnym (bardzo głośnym) nawoływaniu i jeszcze głośniejszym zagłuszaniu, wybrańcy z poszczególnych klas musieli z zasłoniętymi oczami (próbując usłyszeć kolegów) przejść ze środka sali gimnastycznej do kolegów i koleżanek z klasy.
Po krótkiej przerwie powróciliśmy z nowymi siłami i z nowym wizerunkiem na dalszą część zawodów, tym razem na boisku szkolnym - jednym z zadań dla klas było dostosowanie ubioru do wylosowanego przez klasę koloru.
Odbijanie piłki, scenka kabaretowa, nauka układu tanecznego, skok przez sznur, budowa robota, zagadki muzyczne "pokaż jaki to instrument", a na koniec: "Belgijka" - to atrakcje II części zawodów. Kto wygrał? Wszyscy, którzy potrafili się dobrze bawić. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
2017.09.26 Zwiedzamy wystawę "MROKI PODŚWIADOMOŚCI. BEKSIŃSKI"
Dzisiaj grupa uczniów z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie wybrała się na wycieczkę do Muzeum Historii Katowic. Celem nadrzędnym było zwiedzenie wystawy "MROKI PODŚWIADOMOŚCI. BEKSIŃSKI".
Mogliśmy zobaczyć bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących polskich artystów współczesnych. Obrazy, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej – zarówno te z okresu fantastycznego, jak i z ostatnich 20 lat twórczości – stanowią okazję do duchowej wędrówki labiryntem niezwykłego talentu i nieograniczonej wyobraźni. Towarzyszące ekspozycji pokazy multimedialne przybliżają sylwetkę twórcy.
ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ Zdzisława Beksińskiego - Muzeum Historyczne w Sanoku
Mroki podświadomości. Beksiński - o wystawie w MHK
BEKSIŃSKI W MUZEUM HISTORII KATOWIC
Zwiedziliśmy również wystawy stałe: "Z dziejów Katowic" i Wnętrza mieszczańskie: "W kamienicy mieszczańskiej. Codzienność i odświętność" oraz "U sąsiadów, na pokojach i w kuchni"- czytaj więcej
2017.09.14 Bezpieczna droga do szkoły
14 września 2017 r. w klasie 1a odbyła się lekcja o ruchu drogowym z udziałem funkcjonariuszy straży miejskiej. Strażnicy miejscy przypomnieli naszym pierwszoklasistom, że na początku roku szkolnego uczniowie powinni być szczególnie ostrożni na drodze.
Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Poprzez projekcję filmu, zabawę i ćwiczenia praktyczne uczyły się jak zachowywać się na chodniku, przejściu dla pieszych oraz jak pokonywać drogę z domu do szkoły. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski.
2017.09.04 Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
Nareszcie szkoła! Tymi słowami przywitała nas grupa uczniów, która pod kierunkiem p. Iwony Perz (nauczycielki j.polskiego) przygotowała artystyczną część dzisiejszej akademii. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu szkoły "Słowiański Papież".
Dyrektor szkoły Joanna Zabłocka wraz z nauczycielami powitała wszystkich uczniów, szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze wiąże się z wyznaczaniem sobie nowych celów, zarówno przez nauczycieli jak i uczniów. Dyrektor szkoły życzyła więc wszystkim, by cele te zostały w pełni osiągnięte, a przede wszystkim, aby udało się zrealizować motto naszej szkoły: "Ośmiel się być mądrym, ...połowy dokonał, kto zaczął" , a także zapału w zdobywaniu wiedzy i dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, by był to dla nich rok pełen sukcesów.
AKADEMIA KLUCZOWYCH KOMPETENCJI BATOREGO II
MDS Centrum Wsparcia Biznesowego Mirella Doluk-Świerczek
Zaprasza uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II W Chorzowie
do wzięcia udziału w projekcie
AKADEMIA KLUCZOWYCH KOMPETENCJI BATOREGO II
współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego,
Oś priorytetowa XI, Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działanie 11.1 Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego, Poddziałanie 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego
W ramach projektu uczniowie i uczennice (powyżej klasy III) bezpłatnie mogą skorzystać z następujących zajęć pozalekcyjnych:
ZAJĘCIA GRUPOWE
- Akademia Powtórek matematycznych - 30 godz. zajęć (zajęcia z wykorzystaniem interaktywnych metod do nauczania matematyki)
- Akademia Powtórek zajęcia wyrównawcze z przyrody - 30 godz. zajęć (zajęcia z zakresu fizyki, biologii i chemii)
- Akademia j. angielskiego - 30 godz. zajęć (zajęcia z wykorzystaniem interaktywnych metod do nauczania języka angielskiego)
- Akademia cyfrowej kreacji - 30 godz. zajęć (zajęcia z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron www, tworzenia bloga i obróbki zdjęć)
- Akademia młodego konstruktora - 30 godz. zajęć + wycieczka do Centrum Kopernika w Warszawie (zajęcia techniczne z wykorzystaniem robotów Lego Mindstorms)
- Warsztaty socjoterapii - 90 godz. zajęć (zajęcia z kształtowania umiejętności interpersonalnych, asertywności, podejmowania decyzji i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami)
- Warsztaty arteterapii - 90 godz. zajęć (zajęcia dla osób z uzdolnieniami plastycznymi, lubiącymi wszelkie zajęcia kreatywne)
Wizjonerzy biznesu – zajęcia indywidualne
Biofeedback - zajęcia indywidualne
Indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne
Coaching - zajęcia indywidualne
Akademia Pitagorasa
Akademia Zdrowego Kręgosłupa- zajęcia na basenie
Akademia Praktycznej Przedsiębiorczości
PAK – doradztwo zawodowe - zajęcia indywidualne
Akademia eksperymentariuszy
Akademia powtórek zajęcia wyrównawcze z przyrody
8. Akademia Pitagorasa - 30 godz. zajęć (zajęcia rozwojowe z matematyki)
9. Akademia Zdrowego Kręgosłupa - 60 godz. zajęć (zajęcia na basenie)
10. Akademia Praktycznej Przedsiębiorczości - 30 godz. zajęć (zajęcia z podstaw przedsiębiorczości obejmujące tworzenie mini biznes planów dla pierwszej wymarzonej działalności gospodarczej)
11. Akademia eksperymentariuszy - 30 godz. zajęć (zajęcia z twórczego myślenia, eksperymentu, doświadczeń i szukania ciekawych rozwiązań)
ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
1. Doradztwo zawodowe PAK – 2 godz. zajęć/osobę
2. Wizjonerzy biznesu – 2 godz. zajęć (zajęcia z zakresu badania predyspozycji i uzdolnień przedsiębiorczych ucznia)
3. Biofeedback – 5 godz. zajęć (zajęcia umożliwiające zwiększenie efektywności pracy mózgu, relaksację ucznia, lepsze radzenie sobie w trudnych sytuacjach)
4. Indywidualne wsparcie ucznia IWP - 5 godz. zajęć (zajęcia terapeutyczne dla uczniów, wspierające ich rozwój intelektualny i społeczny)
5. Coaching – 5 godz. zajęć (zajęcia z zakresu rozwoju pasji i zainteresowań oraz określenia celu dalszego kierunku kształcenia i rozwoju osobistego)
Zapraszamy również nauczycieli i nauczycielki do AKADEMII NAUCZYCIELA, w ramach której bezpłatnie można skorzystać z kursów kwalifikacyjnych (SOCJOTERAPIA I ARTETERAPIA) oraz kursów doskonalących (SCRATCH, TUTORING, COACHING, TIK DLA KAŻDEGO, ACTION LEARNING, JAK WPROWADZIĆ METODĘ EKSPERYMENTU DO SZKOŁY)
Celem głównym projektu jest zwiększenie poziomu kluczowych kompetencji u 600 uczniów (w tym 374 kobiet) ze szkół: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 7, Szkoły Podstawowej nr 34 i Szkoły Podstawowej nr 37 z Chorzowa - Batory, zwiększający ich szanse na dalszą edukację i rozwój społeczno-zawodowy oraz podniesienie kompetencji zawodowych 90 nauczycieli (w tym 82 kobiet) w/w szkół umożliwiających wykorzystanie nowych metod i narzędzi zawodowych w pracy z uczniem do 31.12.2018 r.
W ramach projektu zakupione zostaną środki i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt IT do prowadzenia zajęć.
Okres realizacji: 01.01.2017 – 31.12.2018
Wartość projektu:
1 838 914,04 zł.
Wsparcie finansowe z EFS 85%
1 563 076,94 zł.
Biuro projektu:
MDS Centrum Wsparcia Biznesowego Mirella Doluk-Świerczek
ul. Dolnych Wałów 19B, 44-100 Gliwice
www.mdscentrum.pl, e-mail: akkb2@mdscentrum.pl
www.mapadotacji.gov.pl