• 2023.04.28 Zwiedzamy Wyżynę Krakowsko-Częstochowską

• W piątek 28 kwietnia klasa 3a odwiedziła Wyżynę Krakowsko-Czestochowską.

Uczniowie zwiedzili Jaskinię Wierzchowską. Jest to największa jaskinia okolic Krakowa i terenu Jury Krakowskiej. Posiada najdłuższą trasę turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce! Zimą można tu zobaczyć niewielkie nietoperze, które przytwierdzone do stropu jaskini wyglądają niczym wysuszone śliwki.

Kolejną atrakcją były podziemia Olkusza.

Piwnice dawnego ratusza i Kwartału Królewskiego w Srebrnym Mieście.

Na koniec wstąpiliśmy do MacDonald"s uzupełniając spalone kalorie. W drodze powrotnej odbył się quiz dotyczący zdobytej wiedzy podczas wycieczki, oczywiście z nagrodami.

Pogoda i dobre humory wszystkim dopisywały

• 2023.04.27 Turniej piłkarski

• W czwartek 27 kwietnia klasy 3 wzięły udział w turnieju piłkarskim, który odbył się z okazji 103 lecia Ruchu Chorzów .

Rozegraliśmy 8 meczów. Walka była zacięta wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju.

Nasza reprezentacja na tle pozostałych drużyn zaprezentował się bardzo dobrze, wygrywając 3 spotkania. Wśród najlepszych strzelców znalazł się Piotr Zieleziński.

Dziękuję wszystkim za ambitną postawę i gratuluję wygranych meczów.

• 2023.04.26 Wycieczka do Zakopanego

• Uczniowie klasy 8b, 8a oraz 6a uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej.

Zwiedzaliśmy Muzeum Tatrzańskie, przeszliśmy całą dolinę Kościeliską, byliśmy na lodach na Krupówkach, graliśmy w kosza i siatkówkę, rekreowaliśmy się w hotelowym Aquaparku i wspaniale spędzaliśmy z sobą czas:-)

• 2023.04.20-24 Wycieczka do Paryża

• Nasze rendez-vous z Paryżem zaczęliśmy od spotkania z Żelazną Damą - la Tour Eiffel.

Zapierające dech w piersiach widoki na panoramę stolicy Francji z wysokości ponad 300 metrów zrekompensowały długi czas oczekiwania w niekończącej się kolejce. Mieliśmy możliwość podziwiania Panteonu, gdzie spoczywa nasza wielka rodaczka Maria Skłodowska-Curie. Zobaczyliśmy jak odbudowywana jest obecnie katedra Notre Dame.

W czasie naszych wojaży zwiedziliśmy również symbol francuskiej monarchii absolutnej - podparyski Pałac Królewski w Wersalu. Odwiedziliśmy grób Fryderyka Chopina znajdujący się na cmentarzu Père-Lachaise.

Pogoda nas nie rozpieszczała, ale z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy spod Łuku Triumfalnego słynnymi Polami Elizejskimi celem obejrzenia dzieł sztuki w muzeum Luwr, w tym la Joconde czyli Mona Lisę.

Przemieszczając się paryskim metrem dotarliśmy do bazyliki Sacré-Coeur na wzgórzu Montmartre skąd rozpościera się przepiękny widok na cały Paryż. Zobaczyliśmy Moulin Rouge położony w dzielnicy czerwonych latarni.

To wszystko zwieńczone wieczornym rejsem po Sekwanie z migocącą Wieżą Eiffla na długo pozostanie w naszej pamięci. Merci Paris ! À bientôt!

• 2023.04.19 Rocznica wybuchu Powstania w Gettcie Warszawskim

• 19 kwietnia dzieci i młodzież i nauczyciele ,,Dwójki" upamiętnili 80 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przypinając sobie do bluzek, bluz i żakietów, żółte żonkile - symbole zbiorowej pamięci o tamtym strasznym czasie.

• 2023.04.18 Spotkania z przyrodą - płazy

• Kolejne warsztaty z cyklu „Spotkania z przyrodą” w Pałacu Młodzieży w Katowicach już za nami.

Tym razem brali w nich udział uczniowie klasy 4a. Mieli oni możliwość podglądania z bliska życia zwierząt hodowanych w pracowni PM i poznania ich zwyczajów.

Ciekawostki o płazach prezentowane w formie zabawy z pewnością zapadną w pamięci uczniów na długo.

• 2023.04.18 Śląskie stwory i potwory

• Klasa 2b brała dziś udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chorzowie.

Tematem zajęć były śląskie stwory i potwory.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o niesłychanych postaciach, a zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna, podczas której uczniowie wykonali swoje własne stwory.

• 2023.04.18 Zwiedzamy KMPSP

• W poniedziałkowy ranek uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Uczestniczyli w ścieżce edukacyjnej, po której oprowadził ich pan strażak. Było bardzo ciekawie, pouczająco a na samym końcu uczniowie wcielili się w rolę strażaków.

Przebrani w strażackie ubranie szybko wskoczyli do wozu strażackiego, a następnie gasili pożar.

• 2023.04.14 Zajęcia przyrodnicze o Antarktydzie

• 14 kwietnia klasa 3a wzięła udział w zajęciach przyrodniczych w ramach "Klubu Podróżników GLOBert". Ciekawa lekcja dotycząca Antarktydy i jej mieszkańców odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

• 2023.04.13 Dzień bez plecaka

• I znowu korytarzami szkoły przemieszczali się uczniowie klas 4-8, wożąc zeszyty w wózkach dla lalek, walizkach na kółkach, a nawet na... deskorolce.

Inni nosili podręczniki w siatkach, w pokrowcu na gitarę, w skrzynkach na narzędzia, w pudełkach i w torbach, jakby za chwilę mieli wyruszyć w wielką podróż...

• 2023.03.28 Dzień gier planszowych

• Dzisiaj w klasie 2a mieliśmy dzień gier planszowych.

Planszówki zobowiązują do przestrzegania określonych reguł oraz dają możliwość przygotowania się do tego, na czym polega zdrowa rywalizacja. Rozwijają logiczne myślenie – wspierają analizę i syntezę, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do myślenia.

Zajęcia były inne niż zwykle i wszyscy świetnie się bawili.

• 2023.03.28 Kolejna edycja konkursu ''Puchacz Piotr''

• "Puchacz Piotr" to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych.

To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki nauce.

W tym roku uczniowie klas I-III po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Puchacz Piotr.

• 2023.03.18 Gratulacje dla Laury

• Kolejny sukces uczennicy z klasy 3a. 18 marca Laura wzięła udział w Ogólnopolskim turnieju Oyama Karate w Kumite o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Walka była trudna, ale udało się zdobyć trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!