• Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

     • 16 października 2018, w 40 rocznicę wyboru na Papieża-Polaka, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chorzowie złożyli uroczyste ślubowanie.

      Ten wyjątkowy dzień zgromadził wielu gości. Na uroczystość tłumnie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków, a także przedstawiciele Grona Pedagogicznego i Samorządu Szkolnego.

      We wstępie uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami wykonując piosenki i recytując wierszyki. Po części artystycznej pierwszoklasiści, w asyście Pocztu Sztandarowego odważnie złożyli ślubowanie, w którym przyrzekali ,,być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.”

      Wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Pieniek poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania na ucznia wręczając pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 38  dzieci z klasy 1 a i 1b.

      Uroczystość zorganizowały wychowawczynie klas I czyli p. Katarzyna Skop i p. Justyna Holona oraz p.Barbara Knopek.

      Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka!

      Opracowanie tekstu: JH

    • 2018.10.14 Dzień Edukacji Narodowej
     • 2018.10.14 Dzień Edukacji Narodowej

     • "Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości" (A. Einstein) czyli...

      ...  z pasją i zaangażowaniem wdrażamy uczniów w świat wiedzy i wartości, wspierając rozwój każdego młodego człowieka jako niepowtarzalnej jednostki ("MISJA  I   POLITYKA  JAKOŚCI" Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie) .

         Tak więc "Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu" (Goethe) dlatego motto naszej szkoły kochany uczniu to:

      "Ośmiel się być mądrym,połowy dokonał, kto zaczął" (Horacy)

      "Serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz jedynej w swoim rodzaju satysfakcji, którą daje praca z dziećmi i młodzieżą.[...]

      Niech trwający rok szkolny przyniesie Państwu realizację wszelkich aspiracji i planów zawodowych. Niech będzie to czas spokojnej, owocnej i satysfakcjonującej pracy oraz spełnienia w życiu osobistym. [...] Wszystkiego dobrego!

      Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda"

      (cytat pochodzi ze strony www.prezydent.pl - czytaj więcej)

       

      Ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • 2018.10.10 ,,Bajka ekologiczna o smogu"

     • Wyjście klas 1a, 1b i 2a na przedstawienie ,,Bajka ekologiczna o smogu" - prezentowana na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury.

    • Medal Św. Jana Pawła II dla Joanny Zabłockiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
     • Medal Św. Jana Pawła II dla Joanny Zabłockiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie

     • Miasto Chorzów, jako drugie w Polsce, zostało uhonorowane Medalem Świętego Jana Pawła II, nadanym przez Stowarzyszenie "Pamięć Jana Pawła II". Uroczystość odbyła się 18 września w Chorzowskim Centrum Kultury, podczas wernisażu wystawy pamiątek papieskich.

      Kapituła nadała ponadto dwa odznaczenia indywidualne. Medal Św. Jana Pawła II otrzymali:  Joanna Zabłocka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie i autor wystawy - Krzysztof Knas [...].

       

      Na zdjęciu od lewej: Ryszard Zawadowski, Małgorzata Pieniek (odebrała Medal w imieniu Joanny Zabłockiej), Krzysztof Knas i Wiesław Ciężkowski - Zastępca Prezydenta Chorzowa, który odebrał zaszczytne wyróżnienie dla Chorzowa.  (tekst i foto: www.chorzowianin.pl)

      Więcej informacji:

    • 2018.10.03 IV Jesienny Rajd Integracyjny „Dwójki” – Złoty Potok
     • 2018.10.03 IV Jesienny Rajd Integracyjny „Dwójki” – Złoty Potok

     • Od wielu lat, jednym z priorytetowych programów naszej szkoły, jest „Edukacja Ekologiczna i Turystyka”. W jego ramach, na początku października odbył się czwarty już „Jesienny  Rajd  Integracyjny”.

      W tym roku, z racji pojawienia się w naszej szkole wielu nowych uczniów, impreza ta nabrała charakteru niemalże masowego. Dodatkowo, dla urozmaicenia, trasa wędrówki przeniesiona została z Beskidów na tereny Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej. W jej trakcie, uczestnicy wyjazdu pokonali sześciokilometrowy, najbardziej malowniczy  odcinek  Doliny  Wiercicy.

      Wędrówka ta, była doskonałą okazją do bezpośredniego zapoznania się (z zasłyszanymi wcześniej na lekcjach przyrody) procesami krasowymi. Meta Rajdu, wyznaczona została  w  Złotym  Potoku,  gdzie  spożyliśmy wspólny  posiłek.

      W  godzinach  popołudniowych,  zintegrowani  uczniowie  wrócili  do  domów.

       

      Historia dotychczasowych „Jesiennych Rajdów Integracyjnych”:

        I Rajd – Błatnia Ranczo (Beskid Śląski)

       II Rajd – Równica (Beskid Śląski)

      III Rajd – Soszów (Beskid Śląski)

      IV Rajd – Złoty Potok (Wyżyna Krakowsko-Częstochowska)

    • Miejski konkurs plastyczny pt. ,,Woda-rozwój i ekologia"-rozstrzygnięty!
     • Miejski konkurs plastyczny pt. ,,Woda-rozwój i ekologia"-rozstrzygnięty!

     •    3 października, w gościnnych progach Starochorzowskiego  Domu Kultury  dokonano podsumowania miejskiego konkursu plastycznego pt. ,,Woda-rozwój i ekologia", którego organizatorem było Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wielu uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w konkursie i mamy piękne rezultaty! Wyróżnienia zdobyły prace uczniów klasy:

      - 1a SP-   Bartłomieja Płonki, Brajana Murzińskiego, Szymona Świerca, Pawła Rozum;

      - 1 b SP - Julii Panek      

      - 5 a SP- Alicji Operskalskiej

      - 3 c Gimnazjum -  Patrycji Pogody   

          Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał  Prezydent Chorzowa pan Andrzej Kotala. Było to niecodzienne przeżycie dla naszych pierwszoklasistów, starszych uczniów, ich rodziców i wychowawców!
      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach !

     • Zawody integracyjne klas I i klas 4

     • Dzień integracji dla klas I i IV w SP nr 2 w 2018 rokuZawody integracyjne dla naszych najmłodszych uczniów. Humory dopisały, doping był wspaniały to i zabawa była doskonała. Zobaczcie jak wspaniale się bawili!

    • 2018.09.20 Zawody integracyjne klasy VI i klas VII
     • 2018.09.20 Zawody integracyjne klasy VI i klas VII

     • Dzisiaj uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w Dniu Integracji w naszej szkole. O godz. 10.00 na sali gimnastycznej zostali wcieleni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie. Następnie wzięli udział w sporowych zawodach integracyjnych, a towarzyszyły im pogoda, uśmiech, emocje i świetna zabawa :-)

     • 2018.09.07 ,,Bezpieczna droga do szkoły"

     • W ramach programu ,,Bezpieczna droga do szkoły" zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia, podczas których uczniowie klas pierwszych poznali zasady ruchu drogowego. Dzieci brały udział w rozmowie z Panią policjantką i dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o najwyższych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym. By było bezpiecznie!

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Szanowni Rodzice!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie zaprasza na spotkanie w sprawie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

      Spotkanie odbędzie sie 21.09 br o godzinie 17.00 w szkolnej jadalni.

    • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

     • Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, 

      w celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazuję w załączeniu specjalny plakat przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektórzy z Państwa mogli go już wcześniej otrzymać od swojego kuratora oświaty.Uprzejmie proszę, aby plakat został umieszczony w widocznym miejscu i był dostępny dla grupy uczniów zainteresowanych przyszłoroczną rekrutacją.

      Jednocześnie informuję, że na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

      Uprzejmie proszę o przekazanie uczniom i rodzicom informacji o zakładce oraz zachęcenie ich do zapoznania się z jej zawartością.

      Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Państwem wszyscy uczniowie i ich rodzice zostaną w odpowiedni sposób poinformowani o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

      Z poważaniem

      Anna Zalewska

      Minister Edukacji Narodowej

      plakat_rekrutacja_a4.jpg

       

    • Wakacje dobiegły końca...
     • Wakacje dobiegły końca...

     • ...a Wy – mam nadzieję – uśmiechnięci i wypoczęci wracacie do szkół. Niektórzy z Was z niecierpliwością czekają na ponowne spotkanie z kolegami, koleżankami i nauczycielami. Inni pełni obaw, ale też ciekawości i nadziei, na rozpoczęcie nowego etapu w życiu – pierwszego roku nauki lub podjęcia wyzwań w nowej szkole. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczniów nadchodzący rok szkolny będzie początkiem fascynującej przygody.

      Cytując fragment "Listu na rozpoczęcie roku szkolego" Rzecznika Praw Dziecka pani wicedyrektor przywitała uczniów i rodziców w nowym roku szkolnym 2018/2019.

      list_na_rozpoczecie_roku_szkolnego.pdf​​​​​​​

      Pod okiem nauczycielki języka polskiego p.Iwony Perz uczennice klasy 5 i 8 oraz III gimnazjum wprowadziły nas swoimi występami w atmosferę szkolną.

      Przywitaliśmy nowe klasy I w naszej szkole i ich rodziców.

      Dzisiaj również klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami.

      Wszystkim Uczniom, w szczególności tym, którzy rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań oraz uzdolnień. Niech SzkołaPodstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie będzie dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i fascynującym, a zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiały osiąganie sukcesów.

      Wszystkim Rodzicom i Opiekunom życzymy cierpliwości, zadowolenia i dumy z osiągnięć Waszych podopiecznych.

    • Zapraszamy na zebrania
     • Zapraszamy na zebrania

     • W dniu 5.09.2018 r. odbędą się zebrania Rodziców:

      - godz. 16.30 klasy 1- 6 SP

      - godz. 18.00 klasy 7 - 8 SP oraz III Gimnazjum

      Zapraszamy!

      sale-zebrania.pdf​​​​​​​​​​​​​​

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     • Zapraszamy:

      • godz. 8.00 klasy 8 i 3 Gimnazjum;
      • godz. 9.00 klasy 6, 7
      • godz. 10.00 klasy 2,4,5
      • godz. 11.00 klasy 1
    • Zatrudnimy pracowników
     • Zatrudnimy pracowników

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie zatrudni pracowników na stanowiska: rzemieślnik, sprzątaczka. Kontakt: sekretariat tel. 32 2411653.

    • Uwaga: Reorganizacja szatni
     • Uwaga: Reorganizacja szatni

     • Ze względu na zwiększoną liczbę uczniów w placówce szafki będą przydzielane na rok, a nie jak dotychczas. Wszyscy uczniowie szkoły w roku 2018/2019 będą mieli szafki.

      W nowym roku szkolnym w klasach starszych (od klasy V) bezwzględnie musi być przestrzegana zasada dwoje uczniów w jednej szafce. W okresie wakacji szkoła otwarta w godzinach 8:00- 14:00.

    • 2018.06.22 Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
     • 2018.06.22 Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • Dzisiaj długo oczekiwany ostatni dzień roku szkolnego 2017/2018. Po mszy św. w kościele pw św. Franciszka, na sali gimnastycznej, która zamieniła sie dzisiaj w aulę, o ustalonych wcześniej godzinach, klasy żegnały się z szkołą.  Niektórzy uczniowie otrzymali z rąk wychowawcy i pani wicedyrektor  świadectwa z wyróżnieniem, z tzw. "paskiem".

      Część artystyczna została przygotowana przez klasę 4 a pod kierunkiem p.I.Perz. Na koniec został odczytany wzruszajacy list od p. Dyrektor Joanny Zabłockiej, w którym na koniec życzyła bezpiecznych i udanych wakacji.

    • 2018.06.21 Pożegnanie klas III
     • 2018.06.21 Pożegnanie klas III

     • " Całe życie jest szkołą".

      To już kolejny rocznik uczniów naszego gimnazjum kończy pewien etap edukacji i rozpoczyna całkiem nową przygodę ze szkołą średnią i pełnoletnością. To tu minęły trzy lata, gdzie staliście się dojrzalsi i starsi.

      Podczas pożegnania wszyscy uczniowie otrzymali Dyplom "Absolwenta". Natomiast Dyplom "Najlepszego absolwenta" otrzymali uczniowie, którzy przez trzy lata utrzymali najwyszy poziom edukacji, a ich ich rodzice  zostali wyróżnieni listem gratulacyjnym.

      Wyróżniony został uczeń z najwyższą średnią, który otrzymał tytuł "Prymusa".

      Uczniowie reprezentujący szkołę w Poczcie Sztandarowym i Samorządzie Szkoły otrzymali podziękowania.

      Na pożegnanie dla absolwentów drugie klasy przygotowały montaż słowno-muzyczny.   Na zakończenie trzecie klasy złożyły podziękowania dla Dyrekcji i nauczycieli za troskę i opiekę aż do końca, że czuli się tutaj zrozumiani, bezpieczni i stawali się bogatsi w wiedzę i umiejętności. szkoła, nowi koledzy i nauczyciele.   

    • 2018.06.08 Jak nie czytam, jak czytam
     • 2018.06.08 Jak nie czytam, jak czytam

     • Nasza szkoła przystapiłado akcji czytania "Jak nie czytam, jak czytam" czyli wielkiego, zbiorowego czytania. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 28 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

      W tegorocznej edycji wzięło udział 406 825 osób.

      Zobacz zdjęcia

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
   • spnr2chorzow@gmail.com
   • 32 2411 653
   • ul. Sportowa 4 41-506 Chorzów
 • Galeria zdjęć

  • 2018.12.06 - Mikołajki w klasie 1a
  • 2018.12.07 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 11
  • 018.12.06 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 4
  • 2018.12.05 Piernikowe warsztaty kl 1 a
  • 2018.12.04 Barbórka w klasie 1 a
  • 2018.12.03 - Wizyta klasy 1b w TEATRZE CZARNEGO TŁA
  • 2018.11.30 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 21 w naszej szkole
  • 2018.11.30 Andrzejki w klasie 1b i 2a
  • 2018.11.29 Przesłuchania:Kolęd"
  • 2018.11.28 V Turniej Sztuki Recytatorskiej Poezji Patriotycznej
  • 2018.11.26 Klasa 1 a w katowickim teatrze i na jarmarku
  • 2018.11.24 Warsztaty - ceramika