No i patyczki poszły w ruch.
Na zajęciach z kodowania uczniowie kl 2a układali, odtwarzali i szyfrowali wzory.
Lekcja upłynęła na dobrej zabawie, szkoda tylko, że czas tak szybko ucieka.
No i patyczki poszły w ruch.
Na zajęciach z kodowania uczniowie kl 2a układali, odtwarzali i szyfrowali wzory.
Lekcja upłynęła na dobrej zabawie, szkoda tylko, że czas tak szybko ucieka.
Dziś Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych.
Klasa 2a także spróbowała swoich sił co okazało się nie lada wyzwaniem. Wielki szacunek i brawa.
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klas 1-3 stanęły na wysokości zadania.
Wręczyły swoim kolegom drobne upominki i słodycze oraz odśpiewały tradycyjne "STO LAT".
Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!
Pierwsze dni jesieni podczas zajęć świetlicowych i nie tylko upłynęły bardzo twórczo.
Zarówno uczniowie klasy 2a jak i 3b wykazali się kreatywnością dzięki której powstały piękne prace.
W dniu 28.09 klasa 2a dołączyła do akcji Światowego Dnia Jabłka.
Uczniowie w tym dniu ubrani byli w koszulki symbolizujące kolory tego pysznego owocu. Były zabawy, śpiew i praca plastyczna.
Dopisywał nam jak zawsze dobry humor.Jabłko to najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, kolor, różnorodność odmian, ale także bogata symbolika.
Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. Jabłko to źródło witaminy C, B1,B2, B3, B5 i wielu innych, minerałów.
Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców jesteśmy zdrowsi. Jabłko to symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju i długowieczności.
Jak co roku, 29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania.
Dzień wcześniej przedstawiciele klas IV-VIII losowali swoje tytuły, które następnie wspólnie czytali.
Do klas I-III trafiły ślicznie opakowane biblioteczne książki-niespodzianki, które dzieci odpakowały ze swoim nauczycielem w środę rano.
Wielkiemu czytaniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Nauczyciele zadbali, by nie zabrakło aktywności plastycznej i nie tylko.
Uczniowie odkryli, że w bibliotece znajdują się prawdziwe czytelnicze skarby, przy których można świetnie się bawić.
Zapraszamy do biblioteki! Książki czekają!
Dzisiaj tematem na zajęciach plastyki była „Fotografia”.
Fotografia czyli rysowanie za pomocą światła. Fotografia, powstała w XIX wieku, korzystała z wynalazków znanych już wcześniej. Przykładem jest camera obscura, znana już w starożytnej Grecji.
Dzisiaj korzystaliśmy z dostępnych na urządzeń czyli smartfonów i aplikacji umożliwiających rejestrację obrazu z wydłużonym czasem naświetlania.
Oto efekty naszej pracy:
We wtorek - 21 września uczniowie klasy 7a wybrali się na wycieczkę w góry.
Swoją przygodę rozpoczęli od warsztatów w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle.
Przyczółek dla pszczółek uraczył ich skarbami natury pochodzącymi z ula takimi jak: pyłek pszczeli, pierzga, propolis i słodki miodek. Każdy własnoręcznie wykonał dla siebie świecę z wosku pszczelego. Uczestnicy wycieczki wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą na temat świata flory i fauny Beskidu Śląskiego.
Po warsztatach przejechali do Koniakowa, skąd wyruszyli na Ochodzitą, gdzie mogli podziwiać jedną z bardziej uroczych beskidzkich panoram i usiąść na ławeczce papieskiej naszego patrona Jana Pawła II. Po pysznym obiedzie w Istebnej wybrali się do miejscowości Jaworzynka przysiółku Trzycatek, gdzie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Stoją tu trzy słupy dwumetrowej wysokości, wykonane z jasnoszarego granitu, z nazwami trzech państw.
Humory wszystkim dopisywały, a słoneczna aura sprzyjała obcowaniu z przyrodą.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dzisiejsze zajęcia z wychowania fizycznego w kl 2a przebiegły na super zabawie. Każdy mógł spróbować swoich sił w tenisie stołowym, nawet pani Iwona, chociaż... pierwsze kroki są trudne, uczniowe nie poddali się i są chętni na dalsze treningi.
Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
1. Pokaz filmu „Nie zabierajcie mamy” Przybliżenie historii Regionu Solidarności: Podbeskidzia, Śląsko – Dąbrowskiego i Częstochowskiego.
„Nie zabierajcie Mamy” to dokument, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.
2. Młode pokolenia o „Solidarności” – KONKURSY, WYSTAWY
– „40 lat po stanie wojennym” – budowanie szkolnych kącików patriotyczno – historycznych – zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, projektu (wystawa fotograficzna)
– „Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich” – konkurs literacki
– „Tropiciele historii” – poszukiwanie „Ludzi Solidarności” – karta do albumu, Konkurs plastyczno-literacki /odnalezienie świadków wydarzeń, z którymi zostaną przeprowadzone wywiady przez IPN Oddział w Katowicach/
– Prezentacja w szkole wystawy mobilnej na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przygotowanej przez IPN
– Przygotowanie wirtualnego spaceru po muzeum na Jasnej Górze, kopalni Wujek, Muzeum Okręgowym na Zamku Sułkowskich w Bielsku Białej – oferta dla uczniów klas informatycznych– Udział reprezentacji szkoły w podsumowaniu projektu – spotkania międzypokoleniowe (uczestnicy: świadkowie wydarzeń, osoby represjonowane, patroni, przedstawiciele kuratorium, solidarności, partnerzy projektu oraz młodzież szkolna z opiekunami) , podsumowanie konkursów, koncert piosenek „Solidarności”.
Odkrywamy historię „Solidarności”- wykłady dla nauczycieli historii, polonistów, zainteresowanych nauczycieli
– Znane i nieznane o Częstochowskiej/ Śląsko-Dąbrowskiej/ Podbeskidzkiej Solidarności
– Zdarzenia, które obudziły „ducha wolności”
– Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek „Solidarność”
– Drogowskazy pozostawione przez kardynała Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu
– Notacje świadków wydarzeń
Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za zainteresowanie ofertą ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
Twoje Dziecko na nowy rok szkolny 2021/2022.
Przesyłam sześć wariantów zakresu ochrony dla naszych pociech.
Wszelkie informacje dotyczące ubezpieczenia poniżej w załącznikach.
link do formularza elektronicznego, który umożliwi dołączenie dziecka do ubezpieczenia:
Barbara Rudzka,
Menedżer Obszaru Sprzedaży ,
tel.: 502 077 497
Twoje_Dziecko_-_prezentacja_oferty_2021_22.pdf
Zalacznik_do_OWU_Tabela_Twoje_Dziecko.pdf
Dnia 16 września klasa 2b pod opieką p. Justyny Holony i p. Marty Słoty udała się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która od 2017 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco.
Zwiedzanie kopalni rozpoczęło się w budynku nadszybia, gdzie poznaliśmy historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa.
Po wizycie w muzeum zjechaliśmy górniczą windą na głębokość 40,5 m.
Tu rozpoczęła się niezwykła podróż. W czasie wędrówki oglądaliśmy wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Szlak naszej wędrówki liczył 1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: Anioł, Żmija i Szczęść Boże.
Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, niska temperatura i duża wilgotność powietrza, pozwoliły nam poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach odcinka trasy w podziemiach kopalni, a atmosferę tajemniczości w kopalni podkreślało delikatne światło lamp górniczych.
Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była niezwykłą atrakcją. Po wyjeździe na powierzchnię czekały na nas olbrzymie, zabytkowe maszyny parowe i lokomotywy w pobliskim Skansenie oraz dalszy etap wycieczki.
Udaliśmy się do centrum Tarnowskich Gór, gdzie zwiedziliśmy Rynek z zabytkowym Ratuszem i zjedliśmy najlepsze w okolicy lody.
Wycieczka wszystkim się bardzo podobała, była niezapomnianym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem oraz bardzo miło spędzonym czasem.
W tym tygodniu klasy 1 - 3 wybrały się do fantastycznego miejsca, jakim jest Centrum Nauczania Matematyki MathRiders w Katowicach.
Na uczniów czekał pokój zagadek (Twierdza Szyfrów), w którym musieli wykazać się sprytem, umiejętnością logicznego myślenia oraz współpracy w grupie.
Mieli również okazję rozwiązywać matematyczne łamigłówki związane z symetrią. Wizyta w takim miejscu dała dzieciom wiele nowych wrażeń i doświadczeń.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki.
Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów.
Uczniowie klas 1 - 3 podczas zajęć lekcyjnych oraz świetlicowych zamienili się w prawdziwych artystów.
Tego dnia szczególnie podkreślamy, jak ważna jest wiara w siebie i własne możliwości. Kropka, jako motyw przewodni, stała się inspiracją do powstania kolorowych prac plastycznych, zabaw i gier.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
Czas szybko ucieka, jesteśmy już w drugiej klasie. Pierwsze dni w szkole upłynęły na dobrej zabawie, integracji no i oczywiście nauce. Przesyłamy naszą foto relację.
Dziś klasa 3B poznawała historię Polski w czasach II wojny światowej.
Emilka i Oliwier podzielili się z nami ciekawymi historiami swoich przodków. Przynieśli również przedmioty, które pamiętają tamte czasy (np. menażka, pokrywka). Emilka przebrała się w wojskowe barwy oraz pokazała inne przedmioty, związane z tematem wojennym.
Mimo tego, że czasy wojny są trudnym tematem, dzieci były bardzo zaciekawione i zaangażowane w zajęcia.
W ubiegłym tygodniu klasa 2a miała możliwość połączyć edukację matematyczną z zajęciami ruchowymi.
Podczas lekcji na boisku szkolnym uczniowie utrwalali dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 w trakcie rywalizacji sportowych.
Stosowanie zabaw matematycznych pozwala na lepsze przyswajanie i rozumienie przerabianej partii materiału. Lekcja przebiegła na luzie, a uczniowie czuli się swobodnie.
Takie zajęcia uczą logicznego myślenia, szacowania, porównywania, przeliczania, gibkości i rytmizacji.
Dziś podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy 3B poznali kilka ciekawostek na temat ruchu drogowego. Utrwalali również wiedzę o znakach drogowych, tworząc kolorowe makiety swoich wymyślonych miasteczek. Wykazali się dużą kreatywnością i świetnie ze sobą współpracowali. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
W niedzielę 12 września odbył się 5 Chorzowski Rajd Rowerowy.
Nie mogło zabraknąć na nim również uczniów naszej szkoły. Długość trasy wynosiła 12 km, ale nie to było najważniejsze.
Można było w tym dniu wyjątkowo zwiedzić Miejskie Biblioteki Publiczne na terenie Chorzowa oraz poznać ich historię.
Czyli jednym zdaniem: Aktywnie spędzony czas z ciekawą książką.
W dniu dzisiejszym w SzkolePodstawowej nr 2 w Chorzowie obyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
Poszczególne klasy, wg ustalonego harmonogramu uczestniyły w uroczystej akademii uświetnionej wystepami naszych uczniów i absowentów. Nad całością czuwała n-l języka polskiego p. Iwona Szczepaniak oraz n-l wych.fizycznego p. Andrzej Noga.
Powitano nauczycieli, uczniów i rodziców.
Zabrzmiały również słowa p. Dyrektor mgr Agnieszki Jawor na nowy rok szkolny:
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
ul. Sportowa 4, 41-506 Chorzów
www.spnr2.pl tel.:32 2411 653