• 2022.11.21 Laureaci Miejskiego Konkursu ''Mój Chorzów'' Edycja XXII
     • 2022.11.21 Laureaci Miejskiego Konkursu ''Mój Chorzów'' Edycja XXII

     • Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i udział w dwudziestym drugim już konkursie „Mój Chorzów”. Dotarły do nas przepiękne pracy plastyczne, z którym z dużym trudem wybrano te najciekawsze i najlepsze.  Żałujemy, że nie możemy nagrodzić wszystkich, ale środki finansowe na to nam nie pozwalają. Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych pomysłów na pokazanie naszego miasta!

      W tegorocznym konkursie udział wzięło 153 uczniów. Uczniowie młodsi z klas 0-III konkurowali w kategorii plastycznej. Ich zadaniem było przygotowanie pracy płaskiej z wykorzystaniem dowolnych środków przedstawiającej ciekawe miejsce/miejsca w naszym mieście. Uczniowie klas IV-VI konkurowali w kategorii pracy fotograficznej, której temat zbieżny był z tematem prac plastycznych.

      W konkursie udział wzięły liczne przedszkola (P. 23, P. 27, P. 6, P. 25, Przedszkole Integracyjne nr 16, Przedszkole Integracyjne nr 12, P. 3, P. 7, P.13, P. 18, P. 8, P. 17, P. 5). Również uczniowie chorzowskich  szkół podstawowych  dostarczyli wiele prac plastycznych ( SP 2, SP 10, SP 12, SP 13, SP 21, SP 25). W sumie 13 placówek przedszkolnych oraz 6 szkół podstawowych.

      Zdecydowanie najliczniejsze były prace plastyczne. Prac fotograficznych złożono jedynie jedenaście. Ze względu na brak chętnych spoza Szkoły Podstawowej nr 2 do udziału w konkursie wiedzowym zrezygnowano z jego przeprowadzenia.

       

      Postanowiono nagrodzić prace niżej wymienionych uczniów.

       

      W kategorii prac plastycznych przyznano nagrody:

      I m. Hanna Pander - Szkoła Podstawowa nr 2

      II m. Maria Jarosz - Przedszkole nr 23

      II m. Natalia Lizurek - Przedszkole nr 27

      II m. Paulina Kiołbasa Szkoła Podstawowa nr 10

      III m. Kamila Watrak – Szkoła Podstawowa nr 13

      III m. Zuzanna Rokosz – Szkoła Podstawowa nr 21

       

      oraz wyróżnienia:

      Amelia Kawalska - Przedszkole nr 6

      Miron Yemeliantsen - Przedszkole nr 25

      Natalia Rudkowska  - Szkoła Podstawowa nr 2

      Szymon Nierychło - Przedszkole Integracyjne nr 16

      Paulina Nowak - Szkoła Podstawowa nr 12

      Natalia Turkowska – Przedszkole nr 27

      Natalia Kopyciok - Szkoła Podstawowa nr 12

      Szymon Szymczyk - Szkoła Podstawowa nr 12

      Antoni Janosik - Przedszkole Integracyjne nr 12

       

       

      W kategorii prac fotograficznych:

      I m. Mateusz Bem - Szkoła Podstawowa nr 2

      Wyróżnienie:

      Antoni Szulc Szkoła – Szkoła Podstawowa nr 2

       

      Korzystając z dofinansowania Urzędu Miasta Chorzów oraz sponsorów prywatnych w sumie nagrodzono 17 osób. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w galerii chorzowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej.

      Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2, przy ul. Sportowej 4 od  środy 23 listopada.

    • 2022.11.16 Dyktanda na mundial
     • 2022.11.16 Dyktanda na mundial

     • Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już w tej chwili piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Portal edukacyjny www.dyktanda.pl daje taką możliwość, przygotował bowiem konkurs dla kibiców! 

      Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy fan piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje prace można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

      Następnie, dzień przed każdym meczem polskiej reprezentacji, rozgrywany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry. 

      Zarówno za przygotowanie dyktanda, jak i za poprawne rozwiązanie, organizator przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do świętowania mistrzostw świata również w takiej formie!

      Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

      Z wyrazami szacunku Zespół Dyktanda.pl 

    • 2022.11.11 Pasowanie na czytelnika
     • 2022.11.11 Pasowanie na czytelnika

     • W zeszłym tygodniu uczniowie klas Ia i Ib zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Wyśmienicie poradzili sobie z pytaniami, na które musieli odpowiedzieć.

      Wiedzą jak zachować się w bibliotece, jak wypożyczyć i oddać książkę, jak o nią dbać. Znają już wiele bajek i ... wspaniale przeczytali wierszyk "Książkowe abecadło", dowodząc tym samym, że nadszedł czas, by zacząć wypożyczać książki i rozpocząć przygodę z samodzielnym czytaniem.

      Podczas uroczystości towarzyszył nam biblioteczny Miś, który od dziś zasiada w kąciku z książkami dla najmłodszych dzieci.

      Wraz z panią bibliotekarką wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy, zakładki i prezenty dla rodziców i dzieci, w postaci książek do wspólnego czytania.

      Do czego Was drodzy Rodzice bardzo zachęcamy!

    • 2022.11.10 Warsztaty ceramiki - Ozdoby świąteczne...
     • 2022.11.10 Warsztaty ceramiki - Ozdoby świąteczne...

     • ... i nie tylko.

      Uczniowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie wzięli udział w kolejnych warsztatach ceramicznych.

      Tym razem panowały świąteczne klimaty. Dzieci  wykonały małą rzeźbę "Choinka" oraz prace płaskie "Stroik" i zawieszki na choinkę.   

      Wszyscy pracowali w dużym skupieniu, czas minął jak zwykle za szybko.

       

    • 2022.11.10 Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
     • 2022.11.10 Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

     • ,,My , pierwsza brygada", Hymn Polski", ,,Rota" i inne pieśni patriotyczne rozbrzmiewaly 10 listopada w czasie akademii przygotowanej przez P. Katarzynę Szychowską wraz z klasą 8b, z okazji Święta Niepodleglosci.

      Te tak ważne dla wszystkich Polakow utwory przeplatane były wierszami i wzmiankami o najważniejszych dla historii i naszej niepodleglosci faktach. ,,Naród, który traci pamięć przestaje być narodem, staje się jedynie zbiorowiskiem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium."- Józef Pilsudski

      O godz. 11.11 cała Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu 2022".

    • 2022.11.09 Szkolny Skills Challenge
     • 2022.11.09 Szkolny Skills Challenge

     • Dzisiejszego dnia dziewięcioro naszych uczniów reprezentowało Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie na Szkolnym Skills Challenge  – turnieju sprawnościowego dedykowanego dzieciom ze szkół podstawowych organizowany przez Fundację Marcina Gortata wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki na terenie całego kraju. 

      Podczas zawodów uczniowie zmagali się na specjalnie stworzonym torze przeszkód, który musieli pokonać w jak najkrótszym czasie .

      Najlepszy wynik wśród dziewcząt uzyskała Kinga z klasy 5A , natomiast wśród chłopców najszybszy był Grzegorz z klasy 4B. Gratulacje!

    • 2022.11.07 Sukces naszego ucznia w łyżwiarstwie figurowym
     • 2022.11.07 Sukces naszego ucznia w łyżwiarstwie figurowym

     • Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie ma przyjemność poinformować, że uczeń klasy 2a Marcel - wywalczył kolejny puchar do swojej kolekcji.

      Tym razem I miejsce w zawodach ogólnopolskich o " Puchar Ziemi Oświęcimskiej".

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • 2022.11.03 Klub miłośników dinozaurów
     • 2022.11.03 Klub miłośników dinozaurów

     • Z przyjemnością informujemy, że pierwszy miesiąc zajęć dla Miłośników Dinozaurów w Szkole Podstawowej nr 2 w Chorzowie za nami.

      W październiku wykonaliśmy dino opaski, robiliśmy plakaty w grupach z najważniejszymi dino faktami, sprawdzaliśmy jaki dinozaur wykluje sie nam z jaja.

      Oprócz tego graliśmy w dinozaurowe memory i sprawdzaliśmy swoją wiedzę w quizach.

      Wiemy już jak długo dinozaury żyły na świecie, jakie są dowody naukowe na istnienie tych stworzeń, kto to jest i czym zajmował się paleontolog, dlaczego dinozaury wyginęły.

      Kolejny miesiąc dino zadań przed nami:-) 

    • 2022.11.03 Projekt ''Świetliczaki na tropie kolorów Świata''
     • 2022.11.03 Projekt ''Świetliczaki na tropie kolorów Świata''

     • Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie przystąpiła po raz kolejny do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie kolorów Świata".

      Tym razem będziemy poznawać kontynenty. Uczniowie odwiedzą Dolinę Muminków, nauczą się europejskich powitań, poznają historię najfajnieszych klocków Świata- Lego, a także, zapoznają się z twórczością różnych malarzy. To tylko niektóre z zadań, które czekają na nas w tym roku szkolnym. Podobnie jak w roku ubiegłym projekt będzie realizwany w ramach zajęć świetlicowych

      Wszystkie Świetliki zapraszamy do wspólnej zabawy:-)

    • 2022.10.28 Dzień postaci z bajek
     • 2022.10.28 Dzień postaci z bajek

     • W Szkole podstawowej nr 2 w Chorzowie pojawiły się księżniczki, Kot w butach, Diabolina, Harry Potter, Indianki, elfy, kowboje, rycerze i inni baśniowi bohaterowie.  Maszerowali 28 października korytarzami ,, Dwójki".

      To był niezwykły dzien, bo zespoły klasowe IV - VIII stanęły przed koniecznością wyboru 3 najładniej, najbardziej oryginalnie przebranych osób.

      Musicie przyznać, ze zadanie to niełatwe. Wszystkie klasy brały udział w rywalizacji miedzyklasowej.

      I miejsce zajęła klasa IV a, drugie kl. Vb, a trzecie kl.IV b.

      Więcej zdjęć możecie zobaczyć na naszym szkolnym dysku: https://drive.google.com/.../1-BOcPAj...

     • 2022.11.02 Koło TI

     • W Szkole Podstawowej nr 2 w Chorzowie ruszyło szkolne koło zainteresowań o tematyce nowych technologii informacyjnych.

      Na pierwszych zajęciach uczniowie z klas 1-3 poznali tajniki wirtualnego ozobota oraz samodzielnie programowali ścieżki i czynności, które wykonywał robot. Stworzyli również własną kodowankę.

      Na dodatkowych zajęciach informatycznych nie brakuje uśmiechu, rozrywki, a zarazem edukacji:-)

      Zobaczcie sami!

    • 2022.11.02 Projekt ''Dotknij, poczuj, zobacz''
     • 2022.11.02 Projekt ''Dotknij, poczuj, zobacz''

     • W obecnym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz".

      Głównym jego założeniem jest rozbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.

      W ramach projektu dzieci wykonały już swoje pierwsze eksperymenty : meduza w butelce, wulkan oraz tęcza skittles:-)

    • 2022.10.29 Akcja ''Szkoła Pamięta''
     • 2022.10.29 Akcja ''Szkoła Pamięta''

     • W ramach ministerialnej akcji „Szkoła pamięta 2022” uczniowie SZkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie odwiedzili ważne miejsca związane z historycznymi wydarzeniami naszego miasta i zapalili znicze.

    • 2022.10.26 Warsztaty ceramiki ,,Jesienne klimaty''
     • 2022.10.26 Warsztaty ceramiki ,,Jesienne klimaty''

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie mieli możliwośc udziału w warsztatach z ceramiki.

      W dniu dzisiejszym inspiracją były kształty jesieni. 

      Glina to ciekawy materiał wymagający podczas tworzenia odpowiedniej wiedzy i techniki. Tę wiedzę ciągle zgłębiamy wykonując nasze prace.

      Każdy z uczestników wykonał pracę płaską "Liść" oraz małą pracę przestrzenną - sówkę, kotka, misia lub  inne pomysły.

      Warsztaty prowadziła p. Agnieszka Zieleźny-Operskalska, instruktor ceramiki, n-l plastyki.

      Do zobaczenia na kolejnych warsztatach o tematyce świątecznej.

    • 2022.10.25 Spotkanie z lekturą
     • 2022.10.25 Spotkanie z lekturą

     •  

      25 października klasa 3a Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie wybrała się do Biblioteki Miejskiej na kolejne spotkanie z lekturą.

      Tym razem miała okazję bliżej poznać perypetie szóstki sprytnych i samodzielnych dzieci o niezwykłej wyobraźni, mieszkającej w szwedzkiej osadzie. "Dzieci z Bullerbyn", to jedna z najpopularniejszych powieści dla dzieci.

    • 2022.10.24 Zdrowie na talerzu
     • 2022.10.24 Zdrowie na talerzu

     • Klasy drugie przygotowywały niedawno zdrowe sałatki. 

      Na zajęciach dzieci przypominały sobie, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

      Zwieńczeniem tematu było wykonanie pracy pt. "Warzywa na talerzu".

    • 2022.10.23 Sukces wokalny Aurelii
     • 2022.10.23 Sukces wokalny Aurelii

     • Wspaniały sukces Aurelii z 8B Na Wielkopolskim Paradise 22 w Ostrowie Wielkopolskim Aurelia wspaniale  reprezentowała naszą szkołę i zdobyła II  miejsce w kat. wiekowej 10 - 13 lat .

      Należy podkreślić, że Aurelia regularnie uczestniczy w zajęciach śpiewu i ciągle rozwija swój niesamowity talent Gratulujemy!!!

      O konkursie: https://kurierostrowski.pl/2022/11/10/ii-miedzynarodowy-festiwal-wokalny-w-mdk/

    • 2022.10.21 Informacja dotycząca ewentualnej dystrybucji tabletek jodku potasu
     • 2022.10.21 Informacja dotycząca ewentualnej dystrybucji tabletek jodku potasu

     • Informacja dotycząca ewentualnej dystrybucji tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego

      Szanowni Mieszkańcy!

      Proszę o zapoznanie się z zasadami dystrybucji tabletek jodku potasu oraz z rozmieszczeniem punktów ich wydawania. Niniejsza informacja ma charakter prewencyjny.

      Wydawanie tabletek zostanie uruchomione dopiero w sytuacji realnego zagrożenia radiacyjnego, na podstawie – w zależności od zasięgu skażenia promieniotwórczego – decyzji wojewody lub ministra spraw wewnętrznych i administracji,  niezależnie od pory dnia czy nocy.

      O  rozpoczęciu akcji jodowej dowiedzą się Państwo z mediów, z komunikatów rozsyłanych drogą sms, strony internetowej www.chorzow.eu,  profilu Miasta na Faceboku oraz z aplikacji COTEROZ.

      W trosce o zdrowie Wasze i Waszych najbliższych bardzo proszę o dokładne stosowanie się do poniższych zaleceń.

      Andrzej KotalaPrezydent Miasta Chorzów 

       

      • Profilaktyka jodowa

      Przyjęcie tabletki nasyca tarczycę stabilnym jodem, blokując tym samym wchłanianie przez nią radioaktywnego jodu. Zaleca się jak najszybsze przyjęcie tabletki, najlepiej w ciągu 2 do 8 godzin od momentu wystąpienia promieniowania.

      • Dawkowanie jest uzależnione od wieku osoby przyjmującej

      • noworodki    1/4 tabletki (12,5 mg jodu) 

      • dzieci od 1 miesiąca do 3 lat 1/2 tabletki (25 mg jodu)

      • dzieci od 3 do 12 lat 1 tabletka (50 mg jodu)

      • osoby od 12 do 60 roku życia 2 tabletki   (co odpowiada 100 mg jodu)

      • kobiety w ciąży i karmiące piersią (w każdym wieku)   2 tabletki (100 mg jodu)

      • Zasady dystrybucji tabletek jodku potasu

      w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego

      - Preparaty jodowe zaleca się podawać osobom dorosłym do 60 roku życia.

      - Wydawanie preparatów jest jednorazowe.

      - Jedna osoba może otrzymać tabletki dla siebie i domowników (osób zamieszkałych w tym samym gospodarstwie domowym).

      • PAMIĘTAJMY!

      W razie wątpliwości przed przyjęciem preparatu najlepiej zasięgnąć opinii swojego lekarza pierwszego kontaktu.Więcej o zaleceniach i przeciwwskazaniach stosowania jodku potasu:rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl

      Na terenie Chorzowa zostały wyznaczone 22 Punkty Wydawania Tabletek Jodku Potasu

      1. NZOZ Energomontaż Chorzów Sp. z o.o., ul. Szczecińska 102. NOVIA Sp. z o.o. NZOZ NOVIA MED, ul. Paderewskiego 343. ADO- MED 2 Roman Elias, ul. Batorego 194. NZOZ Centrum Medyczne Zjednoczenia Sp. z o.o., ul. Zjednoczenia 35. NZOZ Poradnia REMEDIUM Sp. z o.o., ul. Staszica 4/16. Przychodnia Lekarska Starochorzowskiej Fundacji Zdrowia i Ekologii, ul. Narutowicza 37. NZOZ Praktyka Lekarzy Rodzinnych ,,Na Granicznej” s.c., ul. Graniczna 908. NZOZ Centrum Medyczne Hajduki Sp. z o.o., ul. Jubileuszowa 39. NZOZ Przychodnia Lekarska PRZYCHODNIA Sp. z o.o., ul. Majętnego 1410. NZOZ Grupowa Praktyka Lekarska ,,Chorzów Stary” Sp. z o.o., ul. Główna 511. NZOZ NASZA PORADNIA Sp. z o.o., ul. Młodzieżowa 3312. NZOZ Praktyka Lekarzy Rodzinnych ,,Na Rymera” s.c., ul. Rymera 2513. NZOZ św. Pawła 11a, ul. św. Pawła 11A14. NZOZ Mach-Med Zenon Machowski w spadku, ul. Szpitalna 2515. NZOZ MADA-MED ASKLEPIOS S.J., ul. Wolności 10916. Przychodnia ,,Na Trzynieckiej” Sp. z o.o., ul. Trzyniecka 5/13-1417. NZOZ Centrum Medyczne „Betamed”, ul. Racławicka 20A18. Rynek w Chorzowie19. Zespół Szpitali Miejskich przy ul. Truchana 720. Zespół Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 1121. Hala MORiS przy ul. Dąbrowskiego 11322. Hala MORiS przy ul. Granicznej 92

      Punkty te zostaną uruchomione niezwłocznie po otrzymaniu komunikatu o konieczności rozpoczęcia dystrybuowania tabletek wśród ludności.Szczegółowe informacje o preparacie oraz o zasadach jego przyjmowania znajdą się w broszurach informacyjnych dostępnych w Punktach Wydawania Tabletek Jodku Potasu.

      Kontakt

      Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

      tel. 32 416 59 87

       

    • 2022.10.20 Zwiedzamy Sztolnię Królowa Luiza
     • 2022.10.20 Zwiedzamy Sztolnię Królowa Luiza

     • 20 października klasy 2a, 2b i 3a wybrały się na wycieczkę do Sztolni Królowa Luiza.

      Dzieci z zainteresowaniem i zachwytem zwiedzały podziemne korytarze.

      Miały okazję zobaczyć i usłyszeć pracę ogromnych maszyn, odbyć podróż podziemną kolejką oraz przekonać się, jak ciężka jest praca górnika.

      Zobaczyły także.... przemykającego w ciemnościach kopalni skarbka :-)

    • 2022.10.19 Pasowanie na ucznia
     • 2022.10.19 Pasowanie na ucznia

     • 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.

      Pierwszoklasiści z wielkim przejęciem i zaangażowaniem recytowali wierszyki i pięknie odśpiewali piosenkę.

      Najważniejszym wydarzeniem było uroczyste ślubowanie, po którym Pani w-ce Karolina Otte dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej numer 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie.

      Najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

      Witajcie Pierwszaki! Życzymy powodzenia w nauce!

 • Szkoła Podstawowa nr 2  im. Jana Pawła II w  Chorzowie    

   ul. Sportowa 4, 41-506 Chorzów 

  www.spnr2.pl       tel.:32 2411 653  

  brak danych