• 2022.01.10 Konkurs  "Święta Bożego Narodzenia" - rozdanie nagród
          • 2022.01.10 Konkurs "Święta Bożego Narodzenia" - rozdanie nagród

• Koordynatorzy konkursu "Święta Bożego Narosdzenia"  zapraszają od 10.01.2021 r po odbiór  nagród!

Nagrody można odbierać w sekretariacie organizatora konkursu - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie.

Prosimy o wczesniejszy kontakt  32 2411 653.

• 2021.12.12 MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI PIĘKNYCH WIERSZY

• DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW CHORZOWSKICH SZKÓŁ  on- line ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Podobnie jak w ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną  konkurs  odbył się on – line.
            W  zmaganiach konkursowych  wzięło udział 45 uczestników z dwóch przedszkoli i pięciu chorzowskich szkół.

A oto wyniki :

Kategoria wiekowa : dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce: Liliana Polewka -  Przedszkole nr 4

II miejsce : Wojciech Podgórski – Przedszkole nr 1

Kategoria wiekowa: klasy I- III

I miejsce:  Urszula Ganszczyk  i Natalia Ćwielong – SP nr 38

II miejsce: Kinga Władacz – SP nr 38

III miejsce: Krzysztof Dziuba- SP nr 2

Wyróżnienia: Kinga Jóźwiakowska, Natalia Osiecka – SP nr 38,

Alicja Urbańska, Jakub Tomeczek, Natalia Rudkowska, Julia Goździewska – SP nr 2

Kategoria wiekowa : klasy IV- VI

I miejsce: Anna Hańska – SP nr 37

II miejsce: Magdalena Czubała – SP nr 38

III miejsce : Natalia Janosik- SP nr 38

Wyróżnienia: Jan Maśny, Weronika Miarecka SP nr 37, Maria Kozłowska – SP nr 38, Bartosz Niedbała, Judyta Wardęga – SP nr 18, Kaja Bresler – SP 2.

Kategoria wiekowa: klasy VII – VIII

I miejsce: Magdalena Górecka

II miejsce: Kinga Ryborz

Gratuluję wszystkim Uczestnikom i serdecznie dziękuję wszystkim Nauczycielom za zaangażowanie. Do zobaczenia za rok! Miejmy nadzieję, że już w normalnych warunkach.

Iwona Szczepaniak

• 2021.12.09 Laureaci konkursu bożonarodzeniowego

• SPRAWOZDANIE z XXIII edycji REGIONALNEGO Konkursu interdyscyplinarnego

„Święta Bożego Narodzenia 2021”

MOTTo:

“NIEŚĆ RADOść WSZYSTKIM WOKÓŁ…”

Celem konkursu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w tradycję tworzenia szopek, ozdób choinkowych, kartek świątecznych... Pragniemy, aby przemyślenia, emocje i radosny nastrój związane z Bożym Narodzeniem zostały przekazane poprzez prace plastyczne.

Organizatorem konkursu była po raz XXIII  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie, a koordynatorami:

• Agnieszka Jawor                                           -    Dyrektor SP nr 2 w Chorzowie
            • Małgorzata Pieniek                                        -    nauczyciel, bibliotekarz
            • Agnieszka Zieleźny - Operskalska                -    nauczyciel plastyki i informatyki

Prace plastyczno-techniczne oceniała Komisja Konkursowa w dniu 7.12. 2021 r. składzie:

• Przewodnicząca Komisji: Justyna Stefańczyk - pedagog, artysta plastyk

Członkowie Komisji:

• Irena Czarnota           - pedagog, artysta plastyk, metodyk plastyki
            • Agnieszka Jawor        -    Dyrektor SP nr 2 w Chorzowie

Uczestnicy mogli wykonać prace w dwóch kategoriach:

• Szopka Rodzinna
            • Gwiazda

Poniżej lista laureatów. Prosimy ewentualne uwagi prosimy zgłaszać do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

Lista laureatów: Miejski Konkurs Święta Bożego Narodzenia 2021

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju związaną z wzrastającymi wskaźnikami zachorowań, w celu przeciwdziałania rozszerzaniu się epidemii wirusa Sars-CoV-2 uroczyste rozdanie nagród nie odbędzie się.

Nagrody będzie można odbierać w sekretariacie szkoły od 17.12.2021 r.

Organizator zwraca nadesłane prace tylko w kategorii „Szopka”- prace można odebrać w terminie od 15 do 17 grudnia br. po ustaleniu godziny odbioru przez sekretariat szkoły.

Serdecznie dziękujemy za liczny udział i wykonanie pięknych "Szopek" i "Gwiazd", a nauczycielom za zaagażowanie i wspieranie swoich uczniów ! Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu!

• 2021.12.01 Wycieczka klas trzecich do Żarek i Leśniowa

• W środę klasa 3a i 3b wzięły udział w wycieczce do Żarek i Leśniowa.

Pierwszym punktem wycieczki był Stary Młyn - Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Tam pod okiem przewodników uczniowie poznawali historię pracy w młynie i dawne sposoby produkcji mąki. Mogli również zobaczyć, jak wyglądała praca innych rzemieślników, takich jak bednarz, kołodziej czy szewc.

Kolejnym punktem wycieczki, wprowadzającym świąteczny klimat, były warsztaty ozdabiania pierników.

Na koniec dzieci zobaczyły sanktuarium oraz źródełko w Leśniowie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i sprawiła dużo radości!

Więcej zdjęć znajdziecie pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/1D3rkPK8otvSTdU28

• 2021.11.30  Andrzejki
          • 2021.11.30 Andrzejki

• Klasy drugie i trzecie z radością brały udział w zabawach andrzejkowych. Różnego rodzaju wróżby wywołały dużo uśmiechu na twarzach dzieci! Ciekawe, czy nasze przepowiednie się spełnią...?

• 2021.10.16 Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach-Murckach

• 16 października klasa 4B wzięła udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach-Murckach.

Uczniowie pogłębili wiedzę na temat roli Ziemi w Układzie Słonecznym oraz poszczególnych planet.

Następnie zaprezentowali talenty manualne, wykonali własne dzieła sztuki; uformowali z gliny przecudowne ptaszki.

Finalnie każdy uczeń miał możliwość zaprojektowania świątecznego zdjęcia klasowego dzięki poznaniu profesjonalnego programu komputerowego.