• 2020.06.26 Życzenia

• Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, odpoczywając w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2019/2020.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej 1-3

• 2020.06.26 Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

• Zakończenie roku szkolnego miało wyglądać tak jak zawsze:  przemówienie pani Dyrektor, występy uczniów, życzenia, rozdawanie świadectw, podziękowania, a potem już tylko wielka radość, że rozpoczęły się wakacje...

Z przyczyn niezależnych od nikogo, nie jest to możliwe. Oto namiastka tego, co przygotowaliśmy dla Was.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Dziadkom  za pomoc, wsparcie w trudnym czasie naszych Uczniów i Wam drodzy Uczniowie za sumienną pracę pomoc, inspiracje, serdeczność, współpracę.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, i Przyjaciołom ,, Dwójki":  odpoczynku, radości, zdrowia, zwiedzania ciekawych miejsc i bezpiecznego powrotu z wakacji.

Dyrektor SP nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie

Agnieszka Jawor

• 2020.06.25 Układ Słoneczny

• Na lekcjach przyrody uczniowie klasy 2A zdobywali wiedzę o wszechświecie – kosmosie.

Poznali naszą gwiazdę – Słońce i krążące wokół niej planety oraz inne ciała niebieskie.

Stąd też pomysł na stworzenie modeli przestrzennych oraz plakatów naszego Układu Słonecznego.

Prace są ciekawe i bardzo pomysłowe. Widać w nich zaangażowanie i dzieci i rodziców, co jest bardzo pozytywne. Zobacz zdjęcia

• 2020.06.23 Dzień Ojca

• Z okazji Dnia Ojca, klasa 2b życzy każdemu Tacie wszystkiego co najlepsze.

Dużo zdrowia, miłości, wiele szczęścia i radości! Samych cudownych chwil spędzonych ze swoimi pociechami oraz spełnienia wszystkich marzeń. Zobacz zdjęcia

• 2020.06.23 Laurka na Dzień Ojca

• Z okazji dnia Ojca uczniowie klasy 2A, postanowili przygotować dla swoich Tatusiów piękne, własnoręcznie wykonane laurki.

Dzieci miały tydzień na przygotowanie laurki, napisanie w nich życzeń, po czym odesłanie ich do swojej wychowawczyni.

Wszystkie laurki są bardzo ładne , a Wasi Tatusiowie będą szczęśliwi, gdy wręczycie im je osobiście.

Klasa 2A składa Wszystkim Ojcom najserdeczniejsze życzenia.

• 2020.06.09 Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do zbliżającej się rekrutacji kandydatów do szkół ponadpodstawowych ( 15 czerwca) oraz wielu pytań i wątpliwości, które pojawiają się w rozmowach z wychowawcami  ósmych klas, kandydatami i ich rodzicami oraz administratorami naboru w szkołach ponadpodstawowych informuję, że organizowane jest  wydarzenie, które przybliży, głównie kandydatom, temat tegorocznej rekrutacji. Wydarzenie jest bezpłatne i może w nim uczestniczyć dowolna osoba.

Informacja o tym przedsięwzięciu znajduje się na stronie naboru slaskie.edu.com.pl

• 2020.06.19 - Dzień kota GARFIELDA

• Kot Garfield jest postacią znaną zapewne dla wielu z Was.

Po raz pierwszy poznaliśmy go w 1978 roku za sprawą Jima Daviesa. To on uczynił tego niesamowitego kota bohaterem komiksu.

Historyjki i jego główna postać szybko zyskały popularność. Kilka lat później powstał  film animowany, a następnie pojawiły się także płyty muzyczne z jego udziałem, gry, kolejne komiksy, reklamy, zapraszano go na parady.

Garfield jest tylko jeden, a my uczniowie klasy 2A mamy nasze koty, które prezentujemy Wam na zdjęciach.

• 2020.06.10 Mali ogrodnicy

• Wiosna to czas kiedy przyroda budzi się do życia.

Uczniowie klasy 2A w ostatnim okresie zdalnego nauczania pod kierunkiem rodziców mieli okazję  stworzyć własny ogródek na parapecie. Oczywiście na efekty trzeba zawsze trochę poczekać, ale zdjęcia, jakie zrobili dowodzą, że warto.

Uprawa własnych roślin pozwala nie tylko na ich poznanie, ale także na śledzenie ich rozwoju a później poznanie smaku i wyglądu własnej uprawy. Dzieci uczą się także systematyczności i opiekuńczości, bo regularnie należy podlewać roślinkę oraz cierpliwości, bo konieczny jest czas, żeby coś wyrosło.

Wyobraźcie sobie, jak przyjemne jest zjedzenie jajecznicy ze szczypiorkiem z własnego ogródka?

• 2020.06.15 Kolaż plastyczny >Moje marzenia<

• W tym tygodniu w klasie 2A jednym ze sposobów na ćwiczenie małych rączek były wycinanki, do których dzieci wykorzystały gazetki reklamowe, prasę kolorową.

Nie tak dawno temu dzieci obchodziły Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie wykonali piękne KOLAŻE. Zobaczcie jak kolorowe gazetki reklamowe wykorzystali do przygotowania swoich prac plastycznych. Zobacz zdjęcia

• 2020.06.01 Dzień Dziecka

• Kochane Dzieci,

Życzę Wam sukcesów w szkole, rozwoju pasji i talentów.
            Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was przygody w gronie przyjaciół i kochającej rodziny!

Tego Wam z całego serca życzę,
            Pani Basia
            Zobacz zdjęcie

• 2020.06.01 Dzień Dziecka

• Wszystkim dzieciom małym i dużym, klasa 2b życzy dużo uśmiechu, radości, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń!

Na kolażach zdjęcia uczniów i rodziców klasy 2b z dzieciństwa wraz z wychowawczynią :) Zobacz zdjęcia

• 2020.06.01 Dzień dziecka

• 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.

Z tej okazji życzę wszystkim Dzieciom tym starszym  i tym młodszym samych fantastycznych chwil.

Pani Iwona

Bądź dzieckiem jak najdłużej.

Jak dziecko baw się, śmiej,

I kochaj tak jak dziecko

I serce dziecka zawsze miej!