• Dzień otwarty szkoły 7.03.2019

• Po raz kolejny serdecznie zapraszamy na dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie w dniu 7.03.2019 o godz. 17.00.

Otwieramy w roku szkolnym 2019/2020

• dwie klasy I
            •  klasę IV
            • i klasę VII.

Do pozostałych klas przyjmujemy w miarę wolnych miejsc.
            Oferujemy realizację zajęć tanecznych. Serdecznie zapraszamy!

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych! Do zobaczenia wkrótce!

Więcej o naborze

• Bal klas 1 i 2 na zakończenie karnawału

• Dnia 27.02.2019 r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców uczniów klas 1 i 2.

Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i komiksów. Najmłodsi uczniowie wspaniale tańczyli, a wspólną zabawę prowadził  Arlekin - bajkowy animator.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach na gazecie! Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Do zobaczenia na kolejnej zabawie!

•  2019.02.11-16 Zimowisko w Poroninie Suchem
          • 2019.02.11-16 Zimowisko w Poroninie Suchem

• W dniach 11. - 16. 02 br dziewięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie brało udział w zimowisku połączonym z nauką jazdy na nartach w Poroninie Suchem k/ Zakopanego.

A oto kilka fotek wspominających tych kilka wspaniałych chwil prosto z Podhala u podnóża Tatr: zobacz zdjęcia

• 2019.02.08 Podsumowanie akcji na rzecz zwierząt

• Z radością informujemy, że akcja pomocy bezdomnym zwierzętom zakończyła się sukcesem.

Udało się uzbierać 170 kg suchej karmy, 40 puszek z karmą mokrą i blisko 50 kocy i kołder. Darczyńcy obdarowali zwierzaki także miskami, smyczami, koszami i przysmakami.

Zebraliśmy tyle, że postanowiliśmy obdarować nie tylko schronisko chorzowskie, ale także mysłowickie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za gest i dobre serce.

Osobne podziękowania dla uczniów klasy 8D, którzy nie tylko akcję wymyślili, ale także czuwali nad wszystkim od początku do samego końca. Świetna robota!

Wychowawczyni i społeczność szkolna jest z Was dumna :)

Po feriach zrobimy rozliczenie do rywalizacji klas.

• 2019.02.07 Prelekcja Bezpieczne Ferie

• 7 lutego uczniowie z klas: 1a, 1b i 2a uczestniczyli w prelekcji pt. Bezpieczne Ferie.

Podczas prezentacji multimedialnej omówione zostały różne rodzaje zagrożeń, na jakie narażeni są zimową porą roku zwłaszcza najmłodsi. Przerwa od nauki, czas rekreacji i zabaw na świeżym powietrzu, są okolicznościami do zwrócenia jeszcze większej uwagi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Policjanci podczas prelekcji mówili o zagrożeniach dotyczących zabaw na śniegu i lodzie. Udzielali rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód.

Podczas tego spotkania w szkole mundurowi przestrzegał przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic.

• 2019.02.05 Jesteśmy i pamiętamy!

• Klasa 2a dziś złożyła kwiaty przy tablicy pamiątkowej z patronem szkoły Janem Pawłem II.

Była to świetna okazja, żeby przybliżyć uczniom postać tego wielkiego Polaka i kilka najważniejszych faktów z jego życia.

• 2019.02.06 Dzień bajek

• Naszą szkołę opanowały postacie z bajek: Smerfy, Smerfetka, Gargamel, krasnoludki, królewna Śnieżka, Pokahontas i wiele innych.

Zobacz jak wyglądał w naszej szkoły "Dzień bajek" - organizatorem był Pan Adam Olma i Samorząd Uczniowski.

Jak widać, wszyscy się świetnie bawili - kolejny niezapomniany dzień w naszej szkole.