• 2018.12.21 Jasełka, wigilie klasowe
     • 2018.12.21 Jasełka, wigilie klasowe

     • Jak obyczaj stary każe,
      według ojców naszej wiary,

      pragniemy złożyć Wam życzenia
      w dzień Bożego Narodzenia.

      Niech ta gwiazda betlejemska, 
      która świeci nam o zmroku,

      doprowadzi Was do szczęścia
      w nadchodzącym Nowym Roku.

      Ciepłych,pogodnych, szczęśliwych Świąt
      życzy Wszystkim 
      dyrektor
      Joanna Zabłocka

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.12.19 i 20 Turniej zumby w Dwójce
     • 2018.12.19 i 20 Turniej zumby w Dwójce

     • W dniach 19 i 20 grudnia odbył się wielki turniej zumby. Brały w nim udział wszystkie starsze klasy.

      Zwycięstwo w pierwszej grupie (klasy 4a, 4b, 5a, 6a) ex aequo, pomimo dogrywki, odniosły klasa 4a i 4b. Gratulujemy!

      Grupa druga: klasy gimnazjum  3a, 3b, 3c, 3d . Zwycięstwo odniosła klasa 3b.

      W grupie trzeciej ( 8a, 8b, 8c, 8d) zwycięstwo przypadło klasie 8b.

      W grupie czwartej (7a, 7b, 7c) zwycięzcami byli uczniowie klasy 7a.

      Grand prix zdobyła klasa 3b! Na wielkie brawa zasłużyła sobie klasa 3a!

      Poziom turnieju szczególnie w grupie pierwszej był wyjątkowo wyrównany i jury w osobie pani dyrektor Joany Zabłockiej, pani Małgorzaty Ochabowicz oraz pana Patryka Czyża, który prowadził  turniej, miało wyjątkowo trudne zadanie. Panu Patrykowi Czyżowi należą się szczególne podziękowania za przygotowanie klas, a także dziękujemy wszystkim naszym młodym instruktorkom z klas 3a i 3b które nie tylko uczyły, ale także zachęcały i ocierały łezki dzieciakom w grupie pierwszej :)

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i samodzielności ! 

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.12.17 "Szopki" , "Anioły" i "Kolędy" czyli...
     • 2018.12.17 "Szopki" , "Anioły" i "Kolędy" czyli...

     • .... finał Regionalnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Święta Bożego Narodzenia 2018”.

      W przedświatecznym nastroju nastąpiło dzisiaj uroczyste rozdanie nagród. Wśród gości byli oczywiscie członkowie jury.

      • Przewodniczący Komisji: Sylwester Paprocki - dyrektor MDK Batory
      • Irena Czarnota - pedagog, artysta plastyk, metodyk plastyki          
      • Marian Knobloch - pedagog, artysta plastyk
      • Tomasz Ignalski - dyrektor ChCk
      • Karol Pielok -  pedagog, artysta muzyk

      Zaszczyciła  nas swoją obecnością p.Beata Kabza Dyrektor Wydziału Edukacji UM Chorzów.

      Podczas wręczania nagród zaśpiewali nam laureaci kategorii "Kolęda". A na koniec była Loteria "Szczęśliwa gwiazdka"  - jeszcze jedna miła niespodzianka.

      Nie zabrakło równiez naszych laureatów:

      1.II miejsce, Maksymilian Taczała, kl. 1 B, „Anioł”, Klasy 0 – III SP i Przedszkola

      2. III miejsce, Julia Panek, kl. 1 b, „Anioł”, Klasy 0 – III SP i Przedszkola

      3. I miejsce, Alicja Operskalska, kl. 5 a, „Anioł”, Klasy IV – VI SP

      4. I miejsce, Krzysztof Krysiak, kl. 2a, „Szopka”, Klasy 0 – III SP i Przedszkola

      5. III miejsce, Patrycja Mikoda , kl. 5 a, „Szopka”, Klasy IV – VI SP

      Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za ogrom włożonej pracy i liczny udział!

      Na konkurs wykonano  231   prac (w tym kolędy). Do eliminacji przystąpiło 20  szkół, a 57 nauczycieli przygotowywało uczniów do konkursu. Zobacz zdjęcia

      Lista laureatów w kategorii "Szopka" i "Anioł"

      Laureaci kategorii "Kolęda".

    • 2018.12.13 - Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 6 w naszej szkole
     • 2018.12.13 - Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 6 w naszej szkole

     • W czwartek 13 grudnia Dzieci z Przedszkola nr 6 wybrały się z wizytą do naszej Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci miały możliwość zwiedzić miejsce, w którym będą spędzały kolejne lata swojego życia.

      Nasi uczniowie chętnie zaopiekowali się młodszymi koleżankami i kolegami. W klasie 1a przedszkolaki otrzymały Pacynki z którymi odśpiewali piosenkę po angielsku. W klasie 1b mogli podziwiać wspaniałe doświadczenia fizyczne. Wykonały także ozdobę z gliny na krótkich warsztatach ceramicznych oraz mieli możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia Piękna i Bestia w wykonaniu klas starszych.

       Podczas zwiedzania szkoły mogli także pooglądać sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami oraz zasiąść w szkolnej ławce. Przedszkolaki odwiedziły także salkę hobby i fitness, na których zorganizowane były zajęcia taneczno-wokalne. Na koniec otrzymali kolorowankę, medal oraz słodki upominek. 

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.12.12 Kiermasz świąteczny
     • 2018.12.12 Kiermasz świąteczny

     • W dniu 12 grudnia 2018r. jak co roku odbył Kiermasz Świąteczny, podczas którego mogliśmy poczuć zapach Świąt Bożego Narodzenia. Każdy mógł osłodzić sobie dzień smakowitymi świątecznymi wypiekami bądź zakupić  świąteczne ozdoby czy prezenty dla najbliższych.

      W tym roku zebraliśmy - 2316,98 zł.

      Najwięcej zarobiła klasa 2a - 535, 10 zł. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 8d z kwotą 330,10 zł. natomiast III miejsce zajęła klasa 1b z kwotą 279,12 zł.

      Zgodnie z umową połowa zebranych środków została przekazana każdej klasie do zagospodarowania w wybrany przez siebie sposób.

      Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu zarówno w sferze przygotowawczej jak i w czasie trwania wydarzenia.

      Organizatorkami wydarzenia były: p. Lucyna Dąbrowska i p. Karolina Otte

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.12.07 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 11 w naszej szkole
     • 2018.12.07 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 11 w naszej szkole

     • W piątek 7 grudnia Dzieci z Przedszkola nr 11 wybrały się z wizytą do naszej Szkoły Podstawowej nr 2.

       Celem ich wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Nasi goście zostali bardzo miło przyjęci.

      Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach dydaktycznych oraz różnego typu aktywnościach.  Dużym przeżyciem dla przedszkolaków był udział w lekcjach klas młodszych. W klasie 1a otrzymali kartę pracy i wszyscy zdali egzamin, za co otrzymali medale, a w klasie 1b mogli podziwiać wspaniałe doświadczenia fizyczne. Klasa 2a razem z przedszkolakami świętowała Mikołajki.

      Dzieci pomagały Mikołajowi rozwiązywać zagadki, elfom dotrzeć do prezentów, a w fabryce prezentów wprowadzały porządek. Przedszkolaki z pomocą drugoklasistów wykonały swojego Reniferka i za piękną pracę otrzymały DYPLOMY POMOCNIKÓW ŚW. MIKOŁAJA.

      Maluchom gratulujemy, a uczniom bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.Podczas zwiedzania szkoły mogli także pooglądać sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami oraz zasiąść w szkolnej ławce. Przedszkolaki odwiedziły także salkę hobby i fitness, na których zorganizowane były zajęcia taneczno-wokalne oraz warsztaty z ceramiki. Na koniec otrzymali kolorowankę, naklejkę oraz słodki upominek. 

      Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami oraz rodzicami. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole.

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.12.06 - Mikołajki w klasie 1 a i 1 b
     • 2018.12.06 - Mikołajki w klasie 1 a i 1 b

     • Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w klasie 1a gości już od pierwszych dni grudnia.

      6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją - gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do naszej klasy z workiem pełnym prezentów, co uczniowie klasy 1a przyjęli z wielką radością. Dla każdego ucznia znalazła się paczka, którą wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki dzieci potwierdziły, że wierzą w Św. Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

      Dzieci w tym dniu opowiadały także o swoich marzeniach związanych z prezentami mikołajkowymi. Następnie wykonały z kolorowego papieru i papierowego talerzyka pracę plastyczną pt. Postać Mikołaja oraz z kolorowego papieru i płatków kosmetycznych pracę plastyczną pt.Głowa Mikołaja. Poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt. 

      W tym wyjątkowym dniu mikołajowe czapki przyozdabiały głowy całej klasy. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Fani MIKOŁAJA, czyli zachwyceni uczniowie zaprosili Mikołaja na pożegnanie do wspólnego zdjęcia oraz zaśpiewali dla niego piosenkę "A Mikołaj pędzi".

      Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor. To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień!

      Zobacz zdjęcia - kl1 a

      Zobacz zdjęcia - kl1 b

    • 2018.12.06 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w naszej szkole
     • 2018.12.06 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w naszej szkole

     • W czwartek 6 grudnia Dzieci z Przedszkola nr 4 wybrały się z wizytą do naszej Szkoły Podstawowej nr 2. Większość z nich już od września rozpocznie naukę w I klasie, więc dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, w którym spędzą kolejne lata swojego życia.

       Dużym przeżyciem dla przedszkolaków był udział w lekcjach klas młodszych. W klasie 1a otrzymali kartę pracy i wszyscy zdali egzamin, za co otrzymali medale, a w klasie 1b mogli podziwiać wspaniałe doświadczenia fizyczne. Klasa 2a razem z przedszkolakami świętowała Mikołajki. Dzieci pomagały Mikołajowi rozwiązywać zagadki, elfom dotrzeć do prezentów, a w fabryce prezentów wprowadzały porządek. Przedszkolaki z pomocą drugoklasistów wykonały swojego Reniferka i za piękną pracę otrzymały DYPLOMY POMOCNIKÓW ŚW. MIKOŁAJA. Na koniec wykonały ozdobę świąteczną z gliny na krótkich warsztatach ceramicznych.

       Maluchom gratulujemy, a uczniom bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Podczas zwiedzania szkoły mogli także pooglądać sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami oraz zasiąść w szkolnej ławce. Przedszkolaki odwiedziły także salkę hobby i fitness, na których zorganizowane były zajęcia taneczno-wokalne. Na koniec otrzymali kolorowankę, naklejkę oraz słodki upominek. 

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.12.05 Piernikowe warsztaty
     • 2018.12.05 Piernikowe warsztaty

     • W oczekiwaniu na święta klasa 1a wybrała się na piernikowe warsztaty do restauracji ,,Pod drewnianym bocianem”. Tutaj dzieci zapoznały się z tradycją związaną z wypiekaniem świątecznych ciast i sposobem ich wykonania. Cała klasa z zapałem wycinała niezwykłe kształty z piernikowego ciasta. Pachnące pierniki po upieczeniu zostały  w fantazyjny sposób ozdobione przez dzieci. Zapachniało piernikiem i …świętami!

    • 2018.12.04 Barbórka w klasie 1 a, 1 b i 2 a
     • 2018.12.04 Barbórka w klasie 1 a, 1 b i 2 a

     • 4 grudnia obchodzimy Górnicze Święto-Barbórkę.

      Uczniowie klasy 1a zaprosili tatę Zuzi, o którym wiedzieli, że jest czynnym zawodowo górnikiem na kopalni „Budryk”. Zaproszenie zostało przyjęte!

      Aby godnie przyjąć gościa uczniowie nauczyli się piosenek o górniczym trudzie i wykonali górnicze czapki: "czaka". Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu.

      Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i mundurowi. Pan Wojtek wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. W trakcie wizyty górnik odpowiadał na wiele pytań. Spotkanie zakończyły podziękowania i życzenia dla gościa. Dziękujemy panu Wojciechowi za poświęcony czas!

      Również ten dzień był wyjątkowy dla klasy 1 b i 2 a

      Zobacz zdjęcia 

       

       

       

    • 2018.12.03 - Wizyta klasy 1b w TEATRZE CZARNEGO TŁA
     • 2018.12.03 - Wizyta klasy 1b w TEATRZE CZARNEGO TŁA

     • 3 grudnia klasa 1b wybrała się na zajęcia czarnego teatru.

      Teatr Czarnego Tła w Chorzowie tworzył dla nas spektakl w nietypowej konwencji czarnego teatru. Było to specyficzną formą, w której wszystko odbywało się na czarnej, ciemnej scenie, a jedynym światłem było światło ultrafioletowe, które rozświetlało rekwizyty i pozwalało stworzyć nierzeczywiste obrazy.

      Uczniowie klasy 1b bardzo zainteresowali się tą formą. Z zaciekawieniem zwiedzili teatr i odegrali różne spektakle oraz spędzili kilka godzin na twórczej zabawie.Dzieci poznały:- zasady panujące w czarnym teatrze, - różne elementy scenografii, podstawy animacji, pantomimy, ruchu scenicznego. A to wszystko zostało wykorzystane w finałowym mini spektaklu.

      Warsztaty składały się z poszczególnych etapów:

      - prezentacja czarnego teatru

      - przedstawienie formy teatralnej oraz pokaz lalek i rekwizytów występujących w teatrze

      - nauka animacji przy użyciu lalek i rekwizytów.

      Wszystkie dzieci miały okazję pojawić się na scenie.

      - zajęcia ruchowe, przygotowanie etiud 

      - próba finałowego pokazu z uwzględnieniem animacji rekwizytów

      - pokaz

      Dzieci (po nauce animacji), otrzymały kolejne rekwizyty z którymi tworzyły własne etiudy na podane tematy. Etiudy były odgrywane dla całej klasy 1b

      .Przy teatrze działa galeria rękodzieła, więc dzieci miały możliwość obejrzenia pięknych ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

      Zobacz zdjęcia

     • V Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych "Magia Tańca" - krajowy

     • Grupa taneczna You Know (uczennica klasy 3B Patrycja Zuwała oraz absolwenci Vanessa Czyż, Magda Paluch, Marta Ziemak i Szymon Szroeter): zajęła II miejsce  w kategorii street dance powyżej 16 lat

      Konkurencja: V Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych "Magia Tańca"
      Okręg: krajowy

    • Konkurs plastyczny "Nie dla smogu"
     • Konkurs plastyczny "Nie dla smogu"

     • Zapraszamy do udziału w konkursie.

      • Zasady udziału w konkursie:

      1. Przygotujcie wspólną pracę plastyczną ilustrującą podejmowane przez rodzinę działania na rzecz walki ze smogiem.

      • Zatytułujcie pracę „Mówimy NIE dla Smogu!”.
      • Zastanówcie się, jakie działania podejmujecie aby minimalizować zjawisko smogu i chronić się przed nim. Następnie zwizualizujcie to.
      • Każda praca będzie oceniana indywidualnie, gorąco zachęcamy do kreatywności – to ona będzie dla nas najważniejsza.
      • Zapraszamy na stronę główną kampanii „NIE dla Smogu!” www.NIEdlaSMOGU.librus.pl, by dowiedzieć się więcej o smogu lub zainspirować się dotychczas powstałymi materiałami.
      • I co najważniejsze – zachęcamy do wspólnej pracy całej rodziny!

      2. Wyślij zdjęcie pracy

      • Zdjęcie pracy wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysłać na adres niedlasmogu@librus.pl z dopiskiem w temacie wiadomości: KONKURS .
      • Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.
      • Każdy uczestnik może przysłać 1 pracę konkursową, czyli jedno zdjęcie. Rozmiar zdjęcia nie może przekroczyć rozmiaru 5 MB.

      3. Termin nadsyłania prac upływa 7 stycznia 2019 r. o godz. 23:59.

      4. Ogłoszenie wyników nastąpi do 14 stycznia 2019 r.

      Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

    • 2018.11.30 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 21 w naszej szkole
     • 2018.11.30 Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 21 w naszej szkole

     • W piątek 30 listopada Dzieci z Przedszkola nr 21 wybrały się z wizytą do naszej Szkoły Podstawowej nr 2. Większość z nich już od września rozpocznie naukę w I klasie, więc dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, w którym spędzą kolejne lata swojego życia. 

      Dużym przeżyciem dla przedszkolaków był udział w lekcjach klas młodszych. W klasie 1a otrzymali kartę pracy i wszyscy zdali egzamin, za co otrzymali medale.

      W klasie 1b mogli podziwiać wspaniałe doświadczenia fizyczne a w klasie 2a otrzymali dyplomy oraz tworzyli piękne prace plastyczne (pieski). Wzięli również udział w mini warsztatach ceramicznych - tworzyli aniołka z gliny. Prace te zostaną po wysuszeniu wypalone w piecu do ceramiki i przekazane małym artystom.

      Podczas zwiedzania szkoły mogli także pooglądać sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami oraz zasiąść w szkolnej ławce. Przedszkolaki odwiedziły także salkę hobby i fitness, na których zorganizowane były zajęcia taneczno-wokalne. Na koniec otrzymali kolorowankę oraz słodki upominek. 

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.11.30 Andrzejki w klasie 1b i 2a
     • 2018.11.30 Andrzejki w klasie 1b i 2a

     • W piątek 30 listopada klasa 2a zorganizowała święto Św. Andrzeja i zaprosiła klasę 1b.

      W tym dniu sala 106 została zamieniona w salę wróżb. P. Katarzyna F. i P. Katarzyna S. wraz z dziećmi zadbały o magiczny nastrój. Uczniowie przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia.

      Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. 

      Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

      Zobacz zdjęcia

    • 2918.11.28 V TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ
     • 2918.11.28 V TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

     • DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I UCZNIÓW CHORZOWSKICH SZKÓŁ

      PODSTAWOWYCH

      W pochmurny, jesienny poranek, rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie V Turniej Sztuki Recytatorskiej Poezji Patriotycznej. Konkurs skierowany był do przedszkolaków i uczniów chorzowskich szkół podstawowych. W sumie zaprezentowało się 54 uczestników z 6 przedszkoli i 9 szkół. Dzieci były oceniane w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsze recytowały przedszkolaki, potem uczniowie klas I- III , IV - VI , a następnie VII - VIII.

         Dzieci musiały przygotować jeden utwór poetycki o tematyce patriotycznej. Jury oceniając recytacje, kierowało się następującymi kryteriami: dobór repertuaru, interpretacja wiersza, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.

         W grupie przedszkolnej, decyzją jury, wszystkie dzieci zostały wyróżnion, a jedynie na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Lilianna Podgórska, Marta Wróbel, Klaudiusz Lampert i Piotr Jendrecki. Jury podkreśliło, że wszystkie dzieci były dobrze przygotowane.

         W drugiej grupie wiekowej I miejsce zajęła Julianna Jeziorowska ze Szkoły Podstawowej  nr 13, drugie - Antonina Ciążyńska ze Szkoły Podstawowej nr 38 i trzecie przyznano dwóm uczennicom: Julii Głowacz ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Paulinie Grzymek ze Szkoły Podstawowej nr 13. Jury przyznało też jedno wyróżnienie dla Szymona Matyszoka ze Szkoły Podstawowej nr 25.

         W trzeciej grupie wiekowej, najliczniejszej, I miejsce przyznano Lenie Frącek ze Szkoły Podstawowej nr 12, II miejsce zajęli Laura Rammo ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Karol Piszczek ze Szkoły Podstawowej nr 12. Trzecie miejsce przyznano Aleksandrowi Wołoszynowi – Kusio ze Szkoły Podstawowej nr 13. Oprócz tego jury postanowiło przyznać 3 wyróżnienia dla: Ewy Dynerowicz, Anny Uliczki i Kamila Guta.

           W kategorii : klasy VII- VIII jury przyznało I miejsce Magdalenie Hobie ze Szkoły Podstawowej nr 13, która zaprezentowała utwór poetycki napisany przez nią samą, i dwa miejsca III dla Moniki Skubały i Magdaleny Walter- uczennic Szkoły Podstawowej nr 25.

         Dzieci bardzo dzielnie zmagały się z nie najłatwiejszym repertuarem, o czym świadczy ilość przyznanych miejsc i wyróżnień. Przedszkolaki przybyły przepięknie poprzebierane,      a w czasie przerwy uczestnicy bardzo mądrze i odważnie odpowiadali na pytania prowadzącej, dotyczące tego, co to znaczy być patriotą, czym jest patriotyzm dzisiaj , czym był kiedyś, co rozumieją przez słowo Ojczyzna.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. 

      Koordynatorem konkursu była mgr Iwona Perz, n-l języka polskiegow Szkole Podstawowej nr 2 w Chorzowie.

      Zobacz zdjęcia

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
   • spnr2chorzow@gmail.com
   • 32 2411 653
   • ul. Sportowa 4 41-506 Chorzów
 • Galeria zdjęć

  • 2020.10.17 ''Taniec Kwiatów''
  • 2020.10.22 Pasowanie pierwszoklasistów
  • 2020.10.15 Cztery Pory Roku
  • 2020.10.16 Dzień Papieża
  • 2020.10.15 Światowy Dzień Mycia Rąk
  • 2020.10.09 Jesienne prace w ogródku szkolnym
  • 2020.10.03 WRZESIEŃ Podsumowanie zajęć tanecznych
  • 2020.10.07 Edukcja plastyczna - Martwa natura
  • 2020.10.02 Światowy Dzień Uśmiechu
  • 2020.10.04 Jesienne jeżyki
  • 2020.10.02 Mały artysta muzyk
  • 2020.10.01 Mały Artysta - plastyk WRZESIEŃ