• 2020.12.14 Adwentowa biblioteka 3
   • 2020.12.14 Adwentowa biblioteka 3

   • Witajcie! Poniżej prezentujemy Wam wypracowane przez nas nowe zakończenie baśni Andersena „Choinka”.
   • Witajcie! Poniżej prezentujemy Wam wypracowane przez nas nowe zakończenie baśni Andersena „Choinka”. Dzięki Waszej propozycji baśni dodaliśmy nieco więcej optymizmu. Tekst Andersena skończyliśmy na końcowych wydarzeniach, kiedy to choinka została wystawiona na dwór. Oto i Wasza propozycja zakończenia:

    Jedno z najmniejszych dzieci podbiegło i zobaczyło, że na choince wciąż są szyszki. Zaczęło je zrywać. Zawołało do pomocy inne dzieci. Potem, razem poszli na skraj lasu i wytrzęśli nasionka z szyszek. Najstarsze dziecko wypowiedziało magiczne słowa: "Teraz choinko, choć cię już nie ma nadal żyć będziesz w swoich dzieciach, które wyrosną z tych nasionek".I tak się też stało. Już za rok, w tym miejscu wyrosły malutkie choineczki, które mogły cieszyć się każdą chwilą swojego życia. Tak i my wszyscy powinniśmy doceniać i cieszyć się swoim życiem w każdym jego momencie.

     

    Czas na kolejne, trzecie już adwentowe wyzwanie: Zastanów się, co będziesz czytał lub jakich audiobooków będziesz słuchał podczas ferii świątecznych i zimowych, bo to już wkrótce! Swoimi tytułami podziel się z nami. Możesz napisać komentarz na naszym blogu adwentowabiblioteka.blogspot.com lub wysłać informację przez librusa do p. Małgorzaty Pieniek.

   • Wróć do listy artykułów
 • Szkoła Podstawowa nr 2  im. Jana Pawła II w  Chorzowie    

   ul. Sportowa 4, 41-506 Chorzów 

  www.spnr2.pl       tel.:32 2411 653  

  brak danych