• Noc Bibliotek w Dwójce

• Ogólnopolska NOC Bibliotek przypada na 7 października.Ze względu na liczbę chętnych i możliwości organizacyjne Noc Bibliotek w naszej szkole świętowaliśmy dwukrotnie 5 i 13 października z klasami 4a i 4b.
      • Po wstępnej integracji rozpoczęła nasze spotkanie pani Jolanta Drosdzol z Biblioteki Pedagogicznej  w Chorzowie wprowadzając nas w świat Teatrzyku Kamishibai. Na pierwszym spotkaniu była to bajka o Kopciuszku, na drugim o księciu Husajnie i jego latającym dywanie. Bajki te były pretekstem do rozmów o relacjach międzyludzkich i znaczeniu współpracy w osiąganiu wspólnych celów, czego przykładem była budowana z klocków wieża. Następnie każdy kolorował swój rysunek, z których powstały prace plastyczne,odpowiednio - suknia Kopciuszka i dywan Husajna. W dalszej części spotkania pojawiły się wspólne zabawy animowane przez naszych nauczycieli. Pierwszej grupie, na bazie zachęty do czytania książek detektywistycznych, dużo radości dostarczyła nauka charakteryzacji. Wykorzystując kosmetyki i środki spożywcze tworzyliśmy rany na własnych rękach, by następnie zakończyć spotkanie indywidualnym czytaniem swoich książek. Druga zaś grupa postawiła na lepsze poznanie siebie. Bawiąc się w detektywów zbierała informację o uczestnikach spotkania, śledziła się nawzajem, wykazywała się spostrzegawczością, by wypatrzyć podejrzanego wśród swoich kolegów i koleżanek. Odpowiadała również na zagadki detektywistyczne wykorzystując umiejętność logicznego myślenia. Te i inne aktywności zakończono tworzeniem przypinek, stanowiących samodzielnie wykonaną pamiątkę ze spotkania. Na koniec korzystając z latarek udaliśmy się do zaciemnionej biblioteki, by wybrać książki dla siebie. Obydwu grupom nie zabrakło czasu na wspólną kolację i rozdzielenie zakładek oraz naklejek otrzymanych od organizatorów wydarzenia. Wszyscy wyrazili chęć na spotkanie na kolejnej bibliotecznej imprezie.