• 2020.12.01 Coraz bliżej…. - oczekuj na Święta z książką! - grudniowe wieści ze szkolnej biblioteki.
   • 2020.12.01 Coraz bliżej…. - oczekuj na Święta z książką! - grudniowe wieści ze szkolnej biblioteki.

   • Coraz bliżej….
   • Jeśli jeszcze nie macie przygotowanej książki na tych 24 wyjątkowych grudniowych dni w roku, zwanych adwentem, po których już będą ŚWIĘTA, to czas najwyższy!

     

    Najlepsza jest taka książka, która ma 24 rozdziały, czy opowiadania. Wtedy każdy kolejny dzień w cudownej świątecznej atmosferze będzie zbliżać Was do Świąt!

    Może macie na swojej półce taką książkę, a może uda się namówić Rodziców, by zakupili nową? Młodszym polecamy „Elf do zadań specjalnych” Katarzyny Wierzbickiej, „24 opowieści adwentowe. Czekając na Chrystusa”, „Wierzcie w Mikołaja” Lotty Olsson, „Święta dzieci z dachów” Mårtena Sandéna.

     

    Nieco starszym i lubiącym niezwykłą atmosferę czytelnikom polecamy „Tajemnicę Bożego Narodzenia” Josteina Gaardera.

    Jeśli jeszcze nie macie adwentowej książki, to możecie w tym tygodniu posłuchać bajek w internecie, np. bajki pod tytułem „List”, która powinna zainteresować starszych i młodszych. 6 grudnia już wkrótce, więc chyba wiecie do kogo ten list? Ciekawe, co w nim było? - https://www.youtube.com/watch?v=NGdCaD4hseE

     

    Wszystkim chętnym proponujemy zadanie na ten pierwszy adwentowy tydzień – zdobądźcie książkę, którą będziecie czytać sami, bądź z Rodzicami, czy rodzeństwem podczas adwentu i zróbcie do niej najpiękniejszą adwentową zakładkę, jaką potraficie.

    Jeśli chcecie, to prześlijcie nam zdjęcie zakładki, a może i książki, albo napiszcie jaką książkę postanowiliście przeczytać (mail: sp2warsztaty@gmail.com ).Czekamy do soboty 5 grudnia. Najciekawsze prace opublikujemy na stronie szkołyDobrych wyborów i cudownego czytania!

     

   • Wróć do listy artykułów
 • Szkoła Podstawowa nr 2  im. Jana Pawła II w  Chorzowie    

   ul. Sportowa 4, 41-506 Chorzów 

  www.spnr2.pl       tel.:32 2411 653  

  brak danych