• Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II w Chorzowie
        zaprasza do zapisów do klasy I

W roku szkolnym 2021/2022 planujemy otwarcie dwóch klas pierwszych.

Świetlica w naszej szkole działa od 6: 30 do 16:30.

W ramach świetlicy smaczne obiady przygotowywane zawsze ze świeżych produktów.

Wprowadziliśmy również zasadę drugiego śniadania o stałej porze - II przerwa.

W klasach I-V uczniowie w ramach akcji ,,Mleko w szkole” i ,,Owoce i warzywa
        w szkole” otrzymują darmowe porcje.

W klasach pierwszych prowadzone będą innowacje i programy własne:

•        ,,Śląsk jest piękny” - Program edukacji regionalnej dla klas I – III szkoły podstawowej.
        •         ,,Autorski program z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”- I etap edukacyjny.
        •         ,,Nie tylko komputer”– wprowadzenie do kodowania dla najmłodszych.
        •        „Na angielskim się nie nudzę” – nauka przez zabawę i skojarzenia”.
        •        ,, Mały artysta”- realizowana w roku szkolnym 2021/2022 w świetlicy.

Jaką szkołą jesteśmy:

• Jesteśmy małą bezpieczną szkołą, w której każdy nauczyciel zna każdego ucznia.
        •  Społeczność szkolna działa na zasadzie   partnerstwa, zrozumienia i wzajemnego szacunku.
        • W szkole panuje miła i przyjazna atmosfera motywująca do pracy twórczej nauczycieli i uczniów.
        • Szkołą, w której pracują życzliwi, wysoko wykwalifikowani nauczyciele.
        • Dzieci otoczone są opieką wielu specjalistów: pielęgniarki, logopedy, psychologa, pedagoga, terapeuty pedagogicznego, oligofrenopedagoga, surdopedagoga, tyflopedagoga, socjoterapeuty.
        • Jesteśmy szkołą nowoczesną, w każdej klasie mamy tablice multimedialne, projektory, nowoczesne pomoce dydaktyczne.
        • Dwie pracownie komputerowe.
        • Kształtujemy właściwe postawy patriotyczne, moralne, obywatelskie.
        • Uczymy tolerancji demokracji.
        • Rozwijamy kreatywność, odpowiedzialność za siebie i innych.
        • Jesteśmy otwarci na uczniów z niepełnosprawnością.
        • Zaspokajamy indywidualne potrzeby edukacyjne uczniów.
        • Jesteśmy szkołą im. Jana Pawła II- szkołą otwartą na każdego człowieka.
        • Wypracowujemy nowoczesne i oryginalne metody pracy z uczniem.
        • Umożliwiamy rozwój zainteresowań, uzdolnień i talentów.
        • Uczymy planowania przyszłości.

W ramach świetlicy:

• Zajęcia taneczne;
        • Kółko teatralne;
        • Zajęcia muzyczno- plastyczne;
        • Zajęcia ruchowo- sportowe;

Zajęcia świetlicowe  na platformie Microsoft Teams w czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z pandemią:

-Zajęcia z lekturą- literatura dziecięca (bajki, baśnie, opowiadania, książki dla dzieci);

-Zajęcia taneczne (muzyczno-ruchowe);

-Pomoc w zadaniach domowych;

-Eko- odpady zajęcia plastyczno- techniczne;

-Karaoke- piosenki dla dzieci;

- Zajęcia komputerowe- ,,Scratch”;

- Gra na instrumentach- dzwonkach- nauka gry i śpiew;

- Gry w skojarzenia- piramidy słowne.