• 2020.05.26 Dzień Matki - podsumowanie prac plastycznych
     • 2020.05.26 Dzień Matki - podsumowanie prac plastycznych

     • Z okazji tego sczególnego dnia uczniowie wykonali pracę - prezent dla mamy.

      Klasy I- III tworzyły "Wiosenne drzewko", natomiast V-VII bransoletkę lub naszyjnik z papierowych koralików. 

      Dziękuję za powsanie pięknych prac, które wymagały zaangażowania w proces twórczy, precyzji wykonania, kreatywności. Mam nadzieję, że sprawiły Wam i Waszym Mamom wiele radosci.

      Zapraszam do naszej galerii:

      "Wiosenne drzewko"

      "Koraliki"

    • 2020.05.26 Film na Dzień Matki
     • 2020.05.26 Film na Dzień Matki

     • Józef Ignacy Kraszewski napisał „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska." 

      Aby całym sercem podziękować swoim mamom za ten ogromny dar, klasa 2b przygotowała wierszyk dla wszystkich Drogich Mam.

      Zobacz film

    • 2020.05.26 Laurka na Dzień Matki
     • 2020.05.26 Laurka na Dzień Matki

     • Z okazji dnia Matki uczniowie klasy 2A, postanowili przygotować dla swoich Mam piękne, własnoręcznie wykonane laurki.

      Dzieci miały tydzień na przygotowanie laurki, napisanie w nich życzeń, po czym odesłanie ich do swojej wychowawczyni.Wszystkie laurki są bardzo ładne, a Wasze Mamusie będą szczęśliwe, gdy wręczycie im je osobiście. 

      Klasa 2A składa Wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.

      Zobacz zdjęcia

    • 2020.05.20 Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
     • 2020.05.20 Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

     • Od 19.05 na stronie MEN można zapoznać się z następującymi informacjami:

      Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

      Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

      Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

      Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

      • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnieniego o świadectwo ukończenia szkoły. 
      • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

      Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

      Terminy uzupełnienia wniosków

      Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

      • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
      • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

      Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

      Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

      W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

      W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.

      Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

      Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

      W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

      Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

      Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

      Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie

      Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.

      W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

      W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

      Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

       

      https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

      Tutaj można zapoznać się z ofertą szkół w woj. śląskim:

      https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/

    • 100 rocznica urodzin patrona naszej szkoły  Św. Jana Pawła II
     • 100 rocznica urodzin patrona naszej szkoły  Św. Jana Pawła II

     • Szanowni Państwo, kochani Uczniowie!

      18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin naszego patrona Św. Jana Pawła II. Ten Orędownik Pokoju, największy z Polaków, który zmienił oblicze świata i Kościoła. Planowaliśmy w szczególny sposób upamiętnić dzień setnych urodzin naszego Wielkiego Patrona. Sytuacja, jaka zapanowała w związku z pandemią, uniemożliwiła nam wspólnego świętowania razem.

      We współpracy z parafią św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie zorganizowaliśmy konkurs papieski z nauczaniem św. Jana Pawła II w którym udział wzięli m.in. uczniowie naszej szkoły.

      Zapraszamy do obejrzenia:

      - o życiu świętego papieża https://youtu.be/HHOX03Pmd5s

      - dla dzieci https://youtu.be/3Mpjh3o2P_A

      - wszystkie prace konkursu: https://youtu.be/PRCg8Vf0lDw

      Zobacz zdjęcia

    • 2020.05.24 Były sobie warsztaty ceramiki...
     • 2020.05.24 Były sobie warsztaty ceramiki...

     • ... a oto prace, które wtedy powstały.

      Zgodnie z obietnicą -  kurki zostały poszkliwione, a zajączki czekają na dekoracje, które wykonają ich twórcy. Zobacz zdjęcia

      Prace czekają na Was w naszej szkole, w sekretariacie. Zainteresowani odbiorem powinni ustalić wcześniej sposób odebrania prac poprzez kontakt najlepiej telefoniczny z szkołą.

    • 2020.05.20 Wybieramy WITAMINY!
     • 2020.05.20 Wybieramy WITAMINY!

     • Uczniowie klasy 2A doskonale wiedzą jak dbać o zdrowie, doskonale znają "Piramidę zdrowia”. Wiedzą, że dzięki ćwiczeniom i zdrowemu odżywianiu wzmacniają swój organizm i doskonale o niego dbają. 

      W tym tygodniu postanowili przygotować zdrowe i smaczne: owocowe i warzywne sałatki, koktajle oraz smoothie. Zobacz zdjęcia

    • 2020.05.19 Dzień Dobrych Uczynków
     • 2020.05.19 Dzień Dobrych Uczynków

     • 19 maja obchodzimy "Dzień Dobrych Uczynków" czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.

      Oto kilka przykładów jak możecie uczcić ten dzień:

      ✅Uśmiechaj się do innych

      ✅Wyręcz kogoś z domowników

      ✅Powiedz komplement

      ✅Pomóż zwierzętom

      ✅Pozbieraj śmieci

      Do dzieła Kochani!

    • 2020.05.11 Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
     • 2020.05.11 Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

     • W związku z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych uprzejmie informujemy, że 11 maja br. na stronie internetowej firmy Vulcan, która będzie wspierać nabór, zostanie udostępniona oferta edukacyjna TYLKO DO PRZEGLĄDANIA.

      Terminy rekrutacji wyznaczone przez Śląskiego Kuratora Oświaty są nieaktualne (na mocy rozporządzeń COVID-19), Czekamy na decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej ws. nowych terminów. Gdy terminy zostana podane, w systemie zostanie udostępniona funkcja zakładania konta dla ucznia, co się wiąże z kolejnymi etapami rekrutacji (tworzenie wniosku, wybór preferencji, składanie wniosków itd.).

      Mamy przygotowany informator o szkołach chorzowskich, który zostanie do Państwa wysłany i umieszczony na stronie internetowej Miasta, gdy będziemy mogli skorygować terminy rekrutacji.

      Prosimy o przekazanie tej informacji uczniom ósmych klas (i ich rodzicom).

      Przypominamy adres strony rekrutacyjnej dla kandydata: slaskie.edu.com.pl

       

      Aleksandra KurekUrząd Miasta Chorzów,Wydział Edukacji

    • 2020.05.18 Witamy wiosnę - Piosenki o wiośnie
     • 2020.05.18 Witamy wiosnę - Piosenki o wiośnie

     • - lekcja muzyki w klasie 1B

       

      Na ostatniej lekcji muzyki uczniowie klasy 1B mieli za zadanie wyszukać w internecie kilka piosenek o tematyce wiosennej oraz wykonać obrazek lub pracę plastyczną na kartce A4 do wybranej piosenki.

      Tytuły piosenek wybranych przez uczniów tej klasy:

      1. ,,Wiosna, wiosenka"

      2. ,, Promyk słońca"

      3. ,,Maszeruje wiosna"

      4. ,,Pachnąca wiosna"

      5. ,,To już wiosna"

      6. ,,Idzie do nas wiosna"

      7. ,,Wiosna - Skaldowie"

      8. ,, Wiosna w ogródku"

      9. ,,Promyk słońca"

      10. ,,Wiosna, ech że Ty"

      11. ,,Jesteśmy jagódki"

      Pierwszaki z pełnym zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadania, a efekty ich działań możecie podziwiać w galerii.

      Zobacz zdjęcia

       

    • 2020.05.14 Witamy wiosnę
     • 2020.05.14 Witamy wiosnę

     •  - Piosenki o wiośnie - lekcja muzyki w klasie 1A

      Na ostatniej lekcji muzyki uczniowie klasy 1A mieli za zadanie wyszukać w internecie kilka piosenek o tematyce wiosennej oraz wykonać obrazek lub pracę plastyczną na kartce A4 do wybranej piosenki.

      Tytuły piosenek wybranych przez uczniów tej klasy:

      1. ,,Maszeruje wiosna"

      2. ,,Wiosna"

      3. ,,Pachnąca wiosna"

      4. ,,Wiosna, nowina radosna"

      5. ,,Idzie wiosna"

      6. ,,Wiosną wszystko kwitnie wkoło - Skaldowie"

      7. ,,Piosenka o wiośnie"

      8. ,,Wiosna - Skaldowie"

      9. ,,Wiosna, wiosna zawitała"

      10. ,,Żabie kroki"

      Pierwszaki z pełnym zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadania, a efekty ich działań możecie podziwiać w galerii.

      Zobacz zdjęcia

    • 2020.05.13 Kreatywny recykling
     • 2020.05.13 Kreatywny recykling

     • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 2A wykonali plakaty oraz różne prace pt. „Kreatywny recykling – drugie życie odpadów”.

      Celem zadania było uświadomienie uczniom jak bardzo istotny jest problem segregacji i zapobiegania powstawaniu odpadów, a jednocześnie mobilizacja uczniów do twórczego myślenia oraz kształtowania właściwej postawy i świadomości ekologicznej.

      Zobacz zdjęcia

    • 2020.05.12 Święto Flagi
     • 2020.05.12 Święto Flagi

     • W dniach 1-3 maja obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków święta: Święto Pracy, Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. 

      Mimo, że nie mogliśmy wspólnie świętować, nie mogliśmy się spotkać fizycznie, i tak byliśmy RAZEM.

      Uczniowie klasy 2A wzięli udział w akcji "Zdjęcie z flagą" z okazji Święta Flagi. Celem akcji było pokazanie, że Polacy potrafią świętować, że jesteśmy patriotami, że szanujemy polskie symbole narodowe, a w naszych domach i mieszkaniach obecna jest biało-czerwona flaga.

      Zobacz zdjęcie

    • 2020.05.11 Wolontariat
     • 2020.05.11 Wolontariat

     • Czy wiemy czym jest wolontariat?

      Ochotnicza, bezinteresowna praca może być źródłem dużej osobistej satysfakcji i radości, świetną przygodą oraz okazją do sprawdzenia własnych możliwości. Zostanie wolontariuszem to też doskonała droga przygotowania do życia w lokalnych społecznościach, rozwijająca pozazawodową aktywność w miejscu pracy czy udział w organizacji społecznej.

      Jednym słowem – zaangażowanie uczniów w młodzieżowy wolontariat jest wspaniałą lekcją wychowawczą w praktyce.

      Waszym zadaniem było narysowanie pracy plastycznej o tematyce Wolontariatu. Był to I etap konkursu na stworzenie znaczka pocztowego o tej tematyce, którego celem jest promocja i przybliżenie młodzieży idei wolontariatu, oraz zachęcanie jej do aktywnego angażowania się w pomaganie potrzebującym wsparcia: ludziom, zwierzętom, przyrodzie.

      Stworzone prace mają pomóc w zwiększaniu świadomości społecznej na temat wolontariatu i jego roli w życiu ludzi oraz budowaniu postaw altruistycznych. 

      Więcej o konkursie:https://oczamimlodych.pl/index.php?m=wol

      Teraz komisję oceniającą prace czeka bardzo trudne zadanie - muszą wybrać trzy z nich.Przejdą one do kolejnego etapu konkursu. Więcej informacji wktótce.

      Zapraszam do galerii prac: Zobacz zdjęcia

    • Komunikat dla klas I w roku szkolnym 2020/2021
     • Komunikat dla klas I w roku szkolnym 2020/2021

      • Dokument „Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej”, który otrzymaliście Państwo w przedszkolu, można zeskanować lub zrobić zdjęci i przesłać na mail szkoły: spnr2chorzow@gmail.com  albo donieść do szkoły osobiście, w godz. 8-14, z zachowaniem zasad sanitarnych
       (obowiązuje maseczka, a przy wejściu do szkoły znajduje się stolik podawczy dla interesantów - proszę o zdezynfekowanie rąk i poczekanie na pracownika szkoły, można też użyć dzwonka).
      • Dokumenty przesłane mailem: należy w tytule wiadomości napisać imię i nazwisko dziecka, a oryginały donieść w terminie późniejszym.
      • Zdjęcia legitymacyjne ( 2szt. podpisane imieniem i nazwiskiem) prosimy o dostarczenie do szkoły najpóźniej do 31.07.2020 r.
    • 2020.04.30 Fryderyk Chopin
     • 2020.04.30 Fryderyk Chopin

     • - Najwybitniejszy Polski Kompozytor oraz Wspaniały Pianista - lekcja muzyki

      Na ostatnich lekcjach muzyki  uczniowie klasy 2A poznali wybitnego kompozytora. Mieli za zadanie wykonać PLAKAT przedstawiający życie i twórczość Fryderyka Chopina. 

      Uczniowie z pełnym zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadania, a efekty ich działań możecie podziwiać w galerii. 

      Zobacz zdjęcia

       

 • Szkoła Podstawowa nr 2  im. Jana Pawła II w  Chorzowie    

   ul. Sportowa 4, 41-506 Chorzów 

  www.spnr2.pl       tel.:32 2411 653  

  brak danych