• 2018.10.29 Klasa 1 a i 1 b w krainie "Muzycznych opowieści"
     • 2018.10.29 Klasa 1 a i 1 b w krainie "Muzycznych opowieści"

     • 29 października 2018 roku uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z muzyką. Miejscem spotkania było Chorzowskie Centrum Kultury.

      Tutaj najmłodsi uczniowie szkoły przeżyli  niezwykłe ,,Muzyczne opowieści”. Wędrówka po przepięknej  krainie muzyki odbywała się dzięki opowieściom Pani Profesor Nutki oraz za pośrednictwem  instrumentów muzycznych - fortepianu, fletu poprzecznego i kontrabasu.

      Był to kameralny koncert umuzykalniający dla dzieci z cyklu "Opowieści o muzyce", którego tematyką był ,,Wiedeń i Paryż – miasta słynnych kompozytorów”.

      Dzieci w ciągu 45 minut mogły poznać życie i twórczość kompozytorów takich jak: Haydn, Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt czy Brahms oraz posłuchać na żywo ich sławnych utworów w wykonaniu wspaniałych muzyków.

       

                                                                            ,,Muzyka zabiera nas tam, gdzie słowa nie mogą...”.

      Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy podziwiali rozległą scenę i widownię Chorzowskiego Centrum Kultury. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało.

      Zobacz zdjęcia

    • Spektakl „Różnorodność kultur Europy”
     • Spektakl „Różnorodność kultur Europy”

     • 2018.10.23   Klasa druga razem z 4b wybrały się do Chorzowskiego Centrum Kultury na spektakl „Różnorodność kultur Europy” wystawiany przez Polski Teatr Muzyczny.

      Dzieci były zafascynowane grą aktorską, niesamowitymi kostiumami i porywającą muzyką. Przypomniały sobie, jakie są najważniejsze wartości w życiu, bez względu na kraj zamieszkania, język czy sposób bycia. 

      W drodze powrotnej dzieci obserwowały szykujące się do zimy wiewiórki, zbierały jesienne liście i przypominały sobie nazwy mijanych drzew. Nauka przez zabawę jest najlepsza!

      Zobacz zdjęcia

    • Zebrania z Rodzicami
     • Zebrania z Rodzicami

     • 24.10.2018, godz. 17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami.

      Zebranie Rady Szkoły i Rady Rodziców godz. 17.00 - salka konferencyjna.

      Zapraszamy!

      Przydział sal na zebrania

     • Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

     • 16 października 2018, w 40 rocznicę wyboru na Papieża-Polaka, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chorzowie złożyli uroczyste ślubowanie.

      Ten wyjątkowy dzień zgromadził wielu gości. Na uroczystość tłumnie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków, a także przedstawiciele Grona Pedagogicznego i Samorządu Szkolnego.

      We wstępie uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami wykonując piosenki i recytując wierszyki. Po części artystycznej pierwszoklasiści, w asyście Pocztu Sztandarowego odważnie złożyli ślubowanie, w którym przyrzekali ,,być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.”

      Wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Pieniek poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania na ucznia wręczając pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 38  dzieci z klasy 1 a i 1b.

      Uroczystość zorganizowały wychowawczynie klas I czyli p. Katarzyna Skop i p. Justyna Holona oraz p.Barbara Knopek.

      Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka!

      Opracowanie tekstu: JH

    • 2018.10.26 Warsztaty z ceramiki
     • 2018.10.26 Warsztaty z ceramiki

     • Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku spotkaliśmy się na warsztatach. Tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia i " ... co komu w duszy gra". Zapraszamy na następną edycję. Będziemy szkliwić wypalone już prace i tworzyć nowe.  Więcej o warsztatach.

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.10.25 Dzień prezesa
     • 2018.10.25 Dzień prezesa

     • "Coffetime" - ożywcza kawa - w klasie 8 B, "W11"- wydział śledczy do zadań specjalnych zwiazanych ze szkołą - klasa 3 C, "Terra.Dolce" - słodki biznes klasy 7 B, "Kołcz Intertaiment Inc" - szkolenia personalne w sprawach przeróżnych w klasie 3 B, "MookMark"- mała fabryka zakładek do książek - kl. 6 A, "Electicy Pancakes"- wypieki w klasie 7 c, "Pączek bez rączek" - kl 8 C, "Firma przewozowa" klasy 4 a, "Zawiązani po uszy" a może zaplątani czyli "Inne sznurówki" - klasa 3 A, "Cafe marzenie" klasy 4 a, gdzie można było się rozmarzyć i nie tylko, "Wystrzałowe ziarenka" klasy 7 A,"Produkcja długopisów Bronisław" klasy 8 A, "Fabryka przytulasów" klasy 2 A to nietypowe pomysły, ale jakże kreatywne na rozwinięcie uczniowskiej przedsiębiorczości w naszej szkole.

      Zobacz zdjęcia

    • 2018.10.14 Dzień Edukacji Narodowej
     • 2018.10.14 Dzień Edukacji Narodowej

     • "Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości" (A. Einstein) czyli...

      ...  z pasją i zaangażowaniem wdrażamy uczniów w świat wiedzy i wartości, wspierając rozwój każdego młodego człowieka jako niepowtarzalnej jednostki ("MISJA  I   POLITYKA  JAKOŚCI" Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie) .

         Tak więc "Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu" (Goethe) dlatego motto naszej szkoły kochany uczniu to:

      "Ośmiel się być mądrym,połowy dokonał, kto zaczął" (Horacy)

      "Serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz jedynej w swoim rodzaju satysfakcji, którą daje praca z dziećmi i młodzieżą.[...]

      Niech trwający rok szkolny przyniesie Państwu realizację wszelkich aspiracji i planów zawodowych. Niech będzie to czas spokojnej, owocnej i satysfakcjonującej pracy oraz spełnienia w życiu osobistym. [...] Wszystkiego dobrego!

      Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda"

      (cytat pochodzi ze strony www.prezydent.pl - czytaj więcej)

       

      Ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    • Medal Św. Jana Pawła II dla Joanny Zabłockiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
     • Medal Św. Jana Pawła II dla Joanny Zabłockiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie

     • Miasto Chorzów, jako drugie w Polsce, zostało uhonorowane Medalem Świętego Jana Pawła II, nadanym przez Stowarzyszenie "Pamięć Jana Pawła II". Uroczystość odbyła się 18 września w Chorzowskim Centrum Kultury, podczas wernisażu wystawy pamiątek papieskich.

      Kapituła nadała ponadto dwa odznaczenia indywidualne. Medal Św. Jana Pawła II otrzymali:  Joanna Zabłocka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie i autor wystawy - Krzysztof Knas [...].

       

      Na zdjęciu od lewej: Ryszard Zawadowski, Małgorzata Pieniek (odebrała Medal w imieniu Joanny Zabłockiej), Krzysztof Knas i Wiesław Ciężkowski - Zastępca Prezydenta Chorzowa, który odebrał zaszczytne wyróżnienie dla Chorzowa.  (tekst i foto: www.chorzowianin.pl)

      Więcej informacji:

    • 2018.10.03 IV Jesienny Rajd Integracyjny „Dwójki” – Złoty Potok
     • 2018.10.03 IV Jesienny Rajd Integracyjny „Dwójki” – Złoty Potok

     • Od wielu lat, jednym z priorytetowych programów naszej szkoły, jest „Edukacja Ekologiczna i Turystyka”. W jego ramach, na początku października odbył się czwarty już „Jesienny  Rajd  Integracyjny”.

      W tym roku, z racji pojawienia się w naszej szkole wielu nowych uczniów, impreza ta nabrała charakteru niemalże masowego. Dodatkowo, dla urozmaicenia, trasa wędrówki przeniesiona została z Beskidów na tereny Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej. W jej trakcie, uczestnicy wyjazdu pokonali sześciokilometrowy, najbardziej malowniczy  odcinek  Doliny  Wiercicy.

      Wędrówka ta, była doskonałą okazją do bezpośredniego zapoznania się (z zasłyszanymi wcześniej na lekcjach przyrody) procesami krasowymi. Meta Rajdu, wyznaczona została  w  Złotym  Potoku,  gdzie  spożyliśmy wspólny  posiłek.

      W  godzinach  popołudniowych,  zintegrowani  uczniowie  wrócili  do  domów.

       

      Historia dotychczasowych „Jesiennych Rajdów Integracyjnych”:

        I Rajd – Błatnia Ranczo (Beskid Śląski)

       II Rajd – Równica (Beskid Śląski)

      III Rajd – Soszów (Beskid Śląski)

      IV Rajd – Złoty Potok (Wyżyna Krakowsko-Częstochowska)

    • Miejski konkurs plastyczny pt. ,,Woda-rozwój i ekologia"-rozstrzygnięty!
     • Miejski konkurs plastyczny pt. ,,Woda-rozwój i ekologia"-rozstrzygnięty!

     •    3 października, w gościnnych progach Starochorzowskiego  Domu Kultury  dokonano podsumowania miejskiego konkursu plastycznego pt. ,,Woda-rozwój i ekologia", którego organizatorem było Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wielu uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w konkursie i mamy piękne rezultaty! Wyróżnienia zdobyły prace uczniów klasy:

      - 1a SP-   Bartłomieja Płonki, Brajana Murzińskiego, Szymona Świerca, Pawła Rozum;

      - 1 b SP - Julii Panek      

      - 5 a SP- Alicji Operskalskiej

      - 3 c Gimnazjum -  Patrycji Pogody   

          Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał  Prezydent Chorzowa pan Andrzej Kotala. Było to niecodzienne przeżycie dla naszych pierwszoklasistów, starszych uczniów, ich rodziców i wychowawców!
      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach !

     • Zawody integracyjne klas I i klas 4

     • Dzień integracji dla klas I i IV w SP nr 2 w 2018 rokuZawody integracyjne dla naszych najmłodszych uczniów. Humory dopisały, doping był wspaniały to i zabawa była doskonała. Zobaczcie jak wspaniale się bawili!

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
    • spnr2chorzow@gmail.com
    • 32 2411 653
    • ul. Sportowa 4 41-506 Chorzów
  • Galeria zdjęć

   • 2020.06.25 Układ Słoneczny
   • 2020.06.23 Dzień Ojca
   • 2020.06.23 Laurka na Dzień Ojca
   • 2020.06.19 - Dzień kota GARFIELDA
   • 2020.06.10 Mali ogrodnicy
   • 2020.06.15 Kolaż plastyczny
   • 2020.06.02 Rocznica urodzin Jana Pawła II
   • 2020.06.01 Dzień Dziecka
   • 2020.05.26 Koraliki
   • 2020.05.26 Wiosenne drzewko
   • 2020.05.06 Laurka na Dzień Matki
   • 2020.04.18 100 rocznica urodzin JPII