• Jesienny Rajd Integracyjny „Dwójki” – Złoty Potok

2018.10.03  Od wielu lat, jednym z priorytetowych programów naszej szkoły, jest „Edukacja Ekologiczna i Turystyka”. W jego ramach, na początku października odbył się czwarty już „Jesienny  Rajd  Integracyjny”.

W tym roku, z racji pojawienia się w naszej szkole wielu nowych uczniów, impreza ta nabrała charakteru niemalże masowego. Dodatkowo, dla urozmaicenia, trasa wędrówki przeniesiona została z Beskidów na tereny Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej. W jej trakcie, uczestnicy wyjazdu pokonali sześciokilometrowy, najbardziej malowniczy  odcinek  Doliny  Wiercicy.

Wędrówka ta, była doskonałą okazją do bezpośredniego zapoznania się (z zasłyszanymi wcześniej na lekcjach przyrody) procesami krasowymi. Meta Rajdu, wyznaczona została  w  Złotym  Potoku,  gdzie  spożyliśmy wspólny  posiłek.

W  godzinach  popołudniowych,  zintegrowani  uczniowie  wrócili  do  domów.

Historia dotychczasowych „Jesiennych Rajdów Integracyjnych”:

I Rajd – Błatnia Ranczo (Beskid Śląski)

II Rajd – Równica (Beskid Śląski)

III Rajd – Soszów (Beskid Śląski)

IV Rajd – Złoty Potok (Wyżyna Krakowsko-Częstochowska)

XIV Rajd „Przyjaciół Dwójki”

2018.05.30
        … wraz z wydłużającym się dniem, rozpędu nabiera również nowy sezon turystyczny. Najważniejszą imprezą turystyczną roku w naszej szkole, jest organizowany od kilkunastu lat przez pana Roberta Matusiaka – Rajd „Przyjaciół Dwójki”.

Tegoroczna XIV edycja tej Imprezy, odbyła się na terenie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”. Uczestniczący w tym wyjeździe uczniowie, wędrówkę rozpoczęli w Jarnołtówku, skąd udali się w kierunku Biskupiej Kopy. Po niespełna dwugodzinnym marszu, dotarli do schroniska „Pod Biskupią Kopą”, gdzie sympatyczni gospodarze zadbali o ciepły posiłek.

Pełni wrażeń, uczniowie wieczorem wrócili do domów.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjazdu  Zobacz zdjęcia

Edukacja Ekologiczna w „Dwójce”

2018.04.18 Podobnie, jak w poprzednich latach, wraz z nadejściem wiosny, ruszyły w naszej szkole zajęcia terenowe z Edukacji Ekologicznej. Zainteresowane osoby mogą uczestniczyć

w zorganizowanych pod jej egidą specjalnych warsztatach.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z zajęć, jakie odbyły się pod opieką naszych nauczycieli, na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Żabie Doły”.

• 2018.11.13 Narodowe Święto  Niepodległości w naszej szkole
      • 2018.11.10 Ceramika - warsztaty
      • 2018.11.09 Pielgrzymka do Częstochowy
      • 2018.11.09 Śpiewanie hymnu