• 21.06.2021 - Biblioteczne przywitanie wakacji

• Wakacje już za parę dni. Czas się do nich przygotować.
      • Gdy bibliotekarz przychodzi na zastępstwo dzieją się różne rzeczy. W czerwcu w 1b przypomnieliśmy sobie, jak powstaje papier, porozmawialiśmy o tym, że choć biblioteka szkolna raczej nie wypożycza książek na wakacje, to na pewno znajdą się jeszcze nieprzeczytane książki w domu, bądź ciekawe nowości w bibliotee miejskiej albo nawet uda się rodziców nakłonić na kupno nowej pozycji, stąd wakacje to również dobry czas na czytanie!

A jak czytanie, to przyda się zakładka do książki. I tak z wykorzystaniem techniki origami powstały narożne zakładki do książki. Każda wykończona przez uczniów według własnego pomysłu. Teraz tylko książka do tego i czytelnik gotowy! Pamiętajcie w wakacje też może się zdarzyć deszczowy dzień, czy smutnawy wieczór, a wtedy książka będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie zapomnijcie jej zabrać ze sobą!