• 27.05.2021 Rozwiązanie konkursu dla klas 8 Lektury - powtórka przed egzaminem

• Przez ostatnich pięć tygodni uczniowie klasy 8 mieli możliwość co tydzień zmierzyć się z inną lekturą obowiązującą na egzaminie ósmoklasisty, który już za nami!
      • Konkurs zbudowany był jako quiz z pytaniami zamkniętymi. Jego pięć odsłon poświęconych było kolejnym lekturom. Pojawiły się: "Zemsta" Aleksandra Fredry, "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, "Latarnik" Henryka Sienkiewicza, "Balladyna" Juliusza Słowackiego, "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli to wyzwanie, wsród nich szczególnie Marcie, która jako jedyna wytrwała i podjęła próbę rozwiązania wszystkich pięciu quizów, co tydzień! Mamy nadzieję, że uczestnikom pomogło to uporządkować co nieco wiedzię na temat lektur przed egzaminem. Ósmoklasistom życzymy sił na końcówce roku szkolnego, by zdobywali jak najlepsze oceny i dostali się do wymażonej szkoły.