• 2021.02.26 - Książka dla Ciebie i dinozaura ;-)

• Dziękujemy, za Wasze propozycje książek do przeczytania. Niektóre z nich znaleźliście w szkolnej bibliotece, inne zapewne w domowych biblioteczkach. Każda znajdzie swojego czytelnika.
      • Ale, ale... na dzwiach naszej biblioteki zagościł już czytelniczy dinozaur, a w poniedziałek 1 marca do wszystkich obecnych w szkole uczestników konkursu dotrze mały upomineksmiley.

Kto ma ochotę, zapraszam do lektury, krótkich wypowiedzi na temat przeczytanych przez uczestników konkursu książek.

Polecam książkę pt.:

Porwanie małej Mili” Holly Webb, z serii: Zaopiekuj się mną.

Książka przedstawia wzruszającą przyjaźń między dziewczynką a kotkiem.

Alicja U.

Polecam książkę  pt.:

„Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke,

bo jest interesująca i uczy rozwiązywania zagadek. Czyta się ją z ciekawością.

Piotrek G.

Polecam książkę pty.:

„Koszmarny Karolek” napisaną przez Francescę Simon,

bo można przy jej czytaniu pęknąć ze śmiechu.

Zosia R.

Chciałabym polecić wszystkim książkę pt.:

„Afryka Kazika”, którą napisał Łukasz Wierzbicki.

Ta ciekawa książka opisuje przygody pana Kazimierza – tytułowego Kazika, który przed prawie 100 laty postanowił spełnić swe marzenia i przejechać Afrykę rowerem. To był niesamowity wyczyn. Możemy przeczytać jakie dzikie zwierzęta spotkał na swojej trasie i o spotkaniach z tubylcami, którzy nigdy nie widzieli białego człowieka. Kazik przeżył różne przygody. Jego wyprawa trwała kilka lat. Udało mu się wrócić do Polski, do rodzinnego miasta i do rodziny. W książce są stare fotografie i mapy. Książka bardzo mi się podobała.

Hania P.

Polecam książkę pt.:

,,Dziennik Cwaniaczka. Droga przez mękę” Jeffa Kinneya.

Jeżeli lubisz dobrą zabawę i śmiech to musisz koniecznie poznać rodzinę Heffleyów - głównego bohatera Grega, jego braci - młodszego Mannego i starszego Rodrica, tatę Franka i mamę Susanne.

Rodzina wybiera się w podróż samochodem. W czasie tej wyprawy prześladuje ich rodzina Brodacza, do Heffleyów dołącza Świnka oraz pojawiają się szalone mewy.

Jak zakończy się ta przygoda? Dowiedz się sam/a! Sięgnij też po inne części serii!

Krzysiu U.

Polecam książkę pt.:

„Księga Ludensona”.  Autor: Stanecka Zofia.

Akcja jest bardzo ciekawa. Książka opowiada o przygodach czwórki dzieci i trollu oraz olbrzymach, o księdze, której nie da się otworzyć. Opowiada o przyjaźni i jest pełna humoru i zabawnych sytuacji, od pierwszych stron są ciekawe przygody.

Wiktoria B.

Polecam książkę pt.:

„Malutka Czarownica”.  Autor: Otfried Preussler.

Książka opowiada o czarownicy, która jest młoda (jak na czarownicę). Ma niezwykłego przyjaciela – kruka. Uczy się czarować, ale nie zawsze jej to wychodzi. Przeżywa też wiele przygód. Za nieposłuszeństwo spotykają ją kary, a ona obmyśla plan jak się zemścić na starszych czarownicach oraz jak zostać jedyną czarownicą.

Wiktoria B.

Polecam książki z serii:

Nela Mała Reporterka. 10 niesamowitych przygód Neli. Wydawnictwo: Burda NG Polska, 2019.

Główna bohaterka to 13-letnia podróżniczka o imieniu Nela. Od piątego roku życia podróżuje po różnych kontynentach, nagrywając programy telewizyjne i opisując swoje przygody. Pragnie pokazywać piękno świata. Jest bardzo wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego idąc za przykładem swojego idola Steve Irwina, chce pomóc w ochronie zagrożonych gatunków i ratować zwierzęta, podróżując wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia.
        Zwiedzała już boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w głąb  jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona.
        Aktualnie Nela rozwija projekt edukacyjno-badawczy w ramach tworzonej przez siebie fundacji The Adventure Starts Here Foundation. Fundacja ta będzie tworzyć bazy badawcze na całym świecie, gdzie będą zapraszani naukowcy oraz dzieci, które staną się obserwatorami przyrody.
        Namawiam do sięgnięcia po tę książkę szczególnie teraz, gdy pandemia pozamykała nas w domach, gdy podróżowanie jest utrudnione, a jedynie nasza wyobraźnia w połączeniu z dobrą lektura może umilić nam wolne chwile.

Franek K.