• 2022.03.22 - FInał szkolnego konkursu HARRY POTTER - spotkanie po latach

• Miotła wyścigowa, zmieniacz czasu, czekoladowe żaby, potworna księga potworów - to tylko niektóre z niespodzianek, które czekały na uczestników fianłu konkursu potterowskiego.
      • Dziś o 15-tej odbył się finał konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolnego konkursu: „Harry Potter – spotkanie po latach”. I etap przeprowadzony poprzez internet wyłonił pięciu najlepszych uczestników. Na dzisiejsze zmagania laureaci mogli zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, z której to możliwości wszyscy skorzystali. Pojawili się więc rodzice, rodzeństwo i koleżanki.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniami wymagającymi nie tylko znajomości tematyki serii o Harrym Potterze, ale również promowana była kreatywność i otwartość na nowe wyzwania. Były eliksiry i karty z czekoladowych żab, gra w magiczne potterowskie szachy oraz rekwizyty rodem z planu filmowego. Zabawa była przyjemna dla wszystkich, a zakończyła się dogrywką ze znajomości (to dopiero było trudne!) cytatów z książek o Harrym! Za dobre odpowiedzi uczniowie otrzymywali punkty w postaci słodkich cukierków. O jeden cukierek zwyciężyła Laura! Gratulujemy!

Cała piątka finalistów otrzymała dyplomy i magiczne prezenty rodem z Hogwartu, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć czekoladowych żab. A Laura rzecz jasna wyszła z naszego spotkania z zwycięskim magicznym pucharem!

Galerię zdjęć zobacz na facebooku.